husleves Creative Commons License 2004.07.20 0 0 185

Eloszor is: a Blackmore's Nightnak a reneszansz zenehez nem sok koze van, temakat vesznek at onnan, itt-ott hasznalnak reneszansz hangszereket, de kb. ennyi (ugyanezt megtette pl. Jon Lord is annak idejen). A reneszansz zene is gyonyoru, a Blackmore's Night is, egymastol - legalabbis szamomra - fuggetlenul. Olyan ez, mintha mondjuk nem szeretnem Jon Lordot, mert Bach szebb es jobb zenet csinalt (ilyen alapon ki lehetne dobni az egesz konnyuzenet a kukaba). Az olyan jellegu komolyzenei feldolgozasoktol, mint pl. a Princess nekem is hanyingerem van, de a Blackmore's Nightnal finoman szolva mas a helyzet, ok a sajat rockzenejuket jatszak, amely tartalmaz bizonyos reneszansz elemeket, az pedig, hogy ezt igy tudjak osszehozni, igenis bravuros teljesitmeny. Ami a "szoke picsat" illeti, nem operaenekesrol van szo, a konnyuzeneben pedig igenis keves ilyen tiszta hangu enekesno szaladgal mostansag. Ja, es az, hogy kinek mi unalmas, az egy teljesen szubjektiv dolog, en is talalkoztam olyan zenekkel, amikrol masok odakat zengtek, es en nem birtam vegighallgatni sem. A zene ilyen, ha nem tetszik, nem muszaly hallgatni. Egyebkent en teged igenis irigyellek, amiert annyi penzed van, hogy olyan zenekaroknak tudsz elmenni kilencezer forintos koncertjere, amiket ilyen latvanyosan utalsz.

Előzmény: Cyka (184)