Íme a legújabb cikk a reptéri bulizással kapcsolatban (57 ezer adóforint / résztvevő):
"Vizsgálatot rendelt el a Népszabadság tegnapi cikke nyomán a Budapest Airport (BA) Rt. vezérigazgatója, Hárskuti János a felügyelőbizottság bevonásával. Írásunkban - a szerkesztőség birtokába jutott dokumentumok alapján - nyilvánosságra hoztuk, hogy a Ferihegyi repülőteret üzemeltető állami részvénytársaság a Hit Gyülekezetének Gyömrői úti csarnokában tartotta költséges - információnk szerint mintegy tizenhétmillió forintos - vállalati rendezvényét. A társaságtól egyébként költségcsökkentés címén tavaly év végén a dolgozók tíz százalékát elbocsátották.
A tegnap elrendelt belső vizsgálat azonban nem a rendezvénnyel kapcsolatos körülményekre irányul, hanem az előző kommunikációs igazgató, Pető György 2002. szeptember 2-a és 2004. június 23-a közötti szakmai tevékenységét tárja fel. A BA Rt.-nél ugyanis állítják: a kifogásolt belső rendezvényt a kommunikációs igazgató rendelte meg. Pető megdöbbenéssel vette tudomásul, hogy a neve egyáltalán felmerült az üggyel kapcsolatban, hiszen április vége óta nem dolgozik Ferihegyen, a felmondási idejét ugyanis nem kellett letöltenie. Ezért egyenesen hazugságnak nevezi a közleményben megjelent azon állítást, amely szerint június 23-ig - és így a rendezvény idején vagy annak véglegesítésekor - kommunikációs igazgató lett volna a cégnél. Az rt. kifogásolja azt is, hogy a Népszabadságban megjelent cikket jegyző újságíró a Pető György által vezetett igazgatóság kiadásában korábban megjelent belső lapnál is újságíróként tevékenykedett. Pető kijelentette: az említett újságírót nem ismeri, a belső lap munkatársai ugyanis nem az rt.-vel, hanem a lap készítésével megbízott külső céggel álltak jogviszonyban. A volt kommunikációs igazgató szomorúnak tartja, hogy a BA Rt. csak egy újságcikk hatására kezd vizsgálódni ilyen ügyben. Véleménye szerint a vezérigazgató valójában maga ellen kérte a vizsgálatot, hiszen egyedül ő engedélyezhette a rendezvényt, amelynek később a levezetését is elvállalta. A kommunikációs igazgató aláírása kevés is lett volna, ő ugyanis csak az egymillió forintot meg nem haladó szerződésekről dönthetett. Pető érthetetlennek tartja azt is, hogy ezt a vizsgálatot - a korábbi gyakorlattal ellentétben - nem az ÁPV Rt. szakértője, hanem maga a cég folytatja le. A kifogásolt rendezvénnyel kapcsolatban kijelentette: az ételt felszolgáló Gundel étteremmel kötött megállapodást a cég beszerzési osztálya készítette elő.
Úgy tudjuk, tegnapi cikkünk kapcsán az újságíró titoktartási kötelezettségét is felvetették a Budapest Airport Rt.-nél. Csakhogy az a belső lap, amelyben cikkünk szerzője publikált, már hónapokkal ezelőtt megszűnt, és ő úgy gondolta, hogy egy közpénzen rendezett esemény, amelyre kétezernél több dolgozót hívott meg az rt. vezetése, nem minősülhet titoknak. Egyébként nevük elhallgatását kérő repülőtéri dolgozók állítják: a vezérigazgatót többen is figyelmeztették a helyszín szerencsétlen megválasztására. Ugyanők azt is furcsállják, hogy a BA Rt.-nél nem a rendezvény körülményeit vizsgálják, hanem az újságírói összefüggéseket keresik.
Bálint Tamás, a felügyelőbizottság elnöke tegnap lapunkkal közölte: jelenleg még tájékozódik az ügyben, meg kell vizsgálnia a tényeket, mert egy újságcikk alapján felelőtlenség lenne bármiféle álláspontot kialakítani. Hozzátette: neki a tulajdonos, azaz az ÁPV Rt. érdekeit kell képviselnie, ezért ha a tulajdonos úgy dönt, akkor lefolytatják saját ellenőrzésüket, éppen úgy, mint a BA előző vezetése idején, amikor független könyvvizsgálóval és jogásszal tárták fel a repülőtéren történteket. Minden felet meg szeretnének hallgatni, így Pető Györgynek is lehetősége lesz kifejteni saját álláspontját. Az elnök ugyanakkor hangsúlyozta: sajtóértesülésekből egyelőre nem lehet messzemenő következtetéseket levonni; így nem szólt arról sem, hogy miként vélekedik a vezérigazgató esetleges felelősségéről."