kukonya Creative Commons License 2004.07.16 0 0 1

Paneles tapasztalatom nincs sok. Bar laktam panelben fel evig, ott nem talalkoztam csotannyal. Most 100 eves haz 3. emelet. A felujitas soran talalkoztam joparral. A csempe mogott talaltam egy lyukat, valami regi vizcso helye volt. Ott volt vagy 10, mindenfele meretben. Fujjj. Jol kinyirtam oket. Aztan bebetonoztam a lyukat. Azota - fel ev alatt - ez a mult heti volt az elso.

Szerintem amit tehetsz: vegignezed a lakast, hogy hol johetnek be. Pld futescsovek mellett, kaputelefon, meg egyeb szarsagok miatt a betonba tört lyukak... A panelban, ahol laktam, jo 10X10cmes lyuk volt a padloban az eloszobaban, ahol a kaputelefon vezetekei, meg meg az ordog tudja mik bejottek a lakasba. Ez utobbit en egyszeruen betonnal, vagy gipsszel betapasztanam. A futescsovek melletti reseket meg par naponta befujnam valami csotanyirtoval. Ja, es meg vannak a szellozok. Azok ugyis eleg undoritoak a panelekben, szagolhatja az ember a retkes csoveken keresztul, hogy mit foz a szomszed, vagy rosszabb esetben azt, hogy hogyan sikerult megemesztenie :-( Ezt en lezarnam. Nem biztos, hogy szabad, de ahol nincs gazuzemu eszkoz, ott szerintem nem lehet belole nagy baj. 

Es a sarkokat, meg a csovek mellettt, meg a bejarati ajto korul idonkent befujnam csotanyirtoval. Esetleg felvetnem a tarsashazi kozgyulesen, hogy legyen kozos nagy csotanyirtas, hogy ne csak az egyik lakasbol a masikba kergessetek a csotanyokat, hanem jol megoljetek mindet. Sok sikert! Hanyadikon laksz? Allitolag az alsobb szinteket szeretik.  

Előzmény: kukonya (0)