glad Creative Commons License 2004.07.09 0 0 1336
Kedves Nemka!
Tegyünk rendbe néhány torzítást:
„Mégis évente százezrek kezdenek el tanulni szakmákat, amikben aztán vagy sikeresek lesznek, vagy sem.”
Hát ez az erről van szó!
Tudod miért kénytelen az emberek 99% szakmát váltani és tovább tanulni?
Nem azért mert béna és sikertelen hanem mert telitett a piac az adott szakmából.Ott ahol 50 csőszerelőnek van munka ott nem él meg a 150.
Az nem lehetetlen, hogy pont a 148 ne legyen sikeres, de közel se akkora esélyei vannak mint a 10 számú emberkének.
Az MLM is ez a helyzet és itt hazudnak. Azt állítják, hogy nem számít a személy, a hely, az idő és az egyéb tényező csak akarni kell. Ez egy gazdasági paradoxon, magyarán hülyeség.

"Hány iskolában hallottál már olyat, hogy "Kedves diákok! Figyelmeztetlek benneteket, hogy közületek csak kb. minden ezredik lesz sikeres."?...”
Mint informatikus elhiszem, hogy neked nem mondtak ilyet, de nekem és sok más embernek igen.
Na erre varrjál gombot!
Nekünk kerek-perec megmondták, hogy népszerű szakma a mienk, de túl sokan vagyunk már és nem tud majd mindenki elhelyezkedni ezért gondolkodjunk a tovább tanuláson, hogy több esélyünk legyen. na ezt hívják realizmusnak és őszinteségnek

"...Egy sikeres asztalos milliókat keres, egy jó asztalos éppen megél…”
Sajnos a mai világunkban a sikeres és a jó fogalma ketté vált.
Nem feltétlenül lesz egy jó asztalos sikeres az üzleti életben ÉS egy üzleti életben sikeres asztalos nem biztos, hogy jó asztalos.
Ha egy piacon 5 asztalosra van szükség, de csak 2 jó van akkor ott megél a másik 3 kevésbé jó is (ha nem nagyon béna), de hiába jó asztalos valaki ha már van mellette másik 5 jó asztalos és 6.-nak nincs meló.
Hát ez a piac törvénye amiről az MLM cégek nem szeretnek tudomást venni, de attól még létezik.

„Én értem, és megértem, hogy becsapva érzed magad, amiért nem lettél sikeres az MLM-ben.”
Nem azért haragúdnak itt a legtöbben mert nem lettek sikeresek, hanem azért mert azt ígérték, hogy biztos sikeres leszel csak akarnod kell. Sajnos az MLM cégek a siker érdekében lelketlenül átverik az embereket (lsd. első hozzászólást-topic nyitó)

Glad
Előzmény: glad (1334)