hunserv Creative Commons License 2004.07.01 0 0 49

Nah, aki lebeszelt a .40 USP expert valtokarol az 9mm USPvel versenyzett sokat, s rengeteg versenyt meg is nyert vala, orszagosan elismert emberke. O vett .40est is uspjehez, mert nagyon atterhetnekje volt major kategoriara, de aztan az egeszet lecserelte egy .40 es Paraordnance ra. Onala, ismetlem, nala a para ordnance sokkal gyorsabb.

En szeretem az USP Expertemet, tetszetos, pontos, megbizhato. De en is tapasztaltam, hogy mondjuk 10m-rol egy egesz tarat kiengedni vele sokkal macerasabb mint mondjuk egy feg paraval. Amig tele az expert tar (18 loszer) addig faja, de ha felig van es elkezd urulni ugy jelentosen csokken a sulya es egyre jobban tancol, mert ugye a cso alatt semmi suly nincs, mig egy femtokosnal azert tobb van.

Mindazonaltal en sosem fogok arra gyurni, hogy IPSC bajnok legyek IDPA ugyis jobban tetszik (pl ipsc open-t ruhellem, en jobban szeretem az eletszerubb dolgokat, valo eletben meg ritkan maszkal az ember kompenzatoros optikas mindennel felcicomazott cuccossal) De az USP-t megtartom, csupan nem veszek hozza .40es valtocuccot.

Szoval kerdezted, hogy mennyivel lassabb, hat pontosan nem tudom, de a ficko a para ordnance-val egy sorozatban valamivel tobb, mint egesz masodpercet is megsporol...

Egyebkent lehet, hogy nem mindenkinek jon be a femtokos nehezebb fegyver, nekem igen.

En mondjuk ugy voltam/vagyok, hogy Eloszor elso fegyvernek vettem az Expert 9mm-t (jo, elotte mar volt MCM) aztan masodik nagykalibernek meg szervaltam a CZ-t meg melle egy FEG P9R -t (a feg meg kereskedonel hevereszik, de mar nem sokaig :) )

Na, ezekbol az jott ki, hogy 25m-re en pontloveszkedni az experttel tudok legjobban, de 15m-rol amikor gyorsakat lottem az a nehezebb FEG-el jobban ment, teljesen mas erzes volt. Ha gondolod kijossz egyszer velem loterre ha Magyaron vagyok aztan te is osszehasonlithatsz mondjuk TE USP-d, en USP expert-em (ha epp nem nemeteknel lesz szancseren) CZ75 meg FEG P9R-t. Rettenetes kulonbseg nincs, de akkor is mas.

Előzmény: Player11 (47)