Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 18
Kedves pindiy!

Természetesen nem gondolom, hogy a saját "objektivitásom" megbízhatóbb, vagy magasabb rendű lenne bárki másénál. Csakhogy szerintem különbséget kell tenni a politikai történések között. Van persze, amikor egy cselekedet helyessége legfeljebb megkérdőjelezhető, ilyenkor nyilvánvalóan mindenki a saját "koordináta rendszere" szerint értelmezheti azt. Máskor viszont érdemes lenne előbb gondolkozni (pl. egy gazdasági döntésnél megnéznni az adatokat) és csak aztán a tisztelt tasztaltárs torkának ugrani. Nem hiszem, hogy lehet értelmesen vitatkozni, ha nem fogadunk el bizonyos közös valóságot. Ha az MSZP-SZDSZ-esek számára csak ellenzéki, a Fidesz-MDF-FKGP-stb. számára csak kormánypárti valóság létezik. Mielőtt teljes erővel lefikáznék valakit, inkább megpróbálok belegondolni: ha ezt az előző kormány valamelyik funkcionáriusa tette volna, nem lettem volna elnézőbb? És azt hiszem, nem. Amikor objektivitásról beszélek, nem a saját magam által olvasott újságok által képviselt véleményt tartom egyedüli üdvözítőnek, hanem megpróbálok felülemelkedni ezen. Ha valami etikátlan vagy tisszeségtelen, akkor azt akár Fideszes, akár MSZP-s arc követi el, ugyanolyan visszataszító. Nem? :)
Talán kicsit kulturáltabb lehetne a vita, ha mindenki egy kis kritikát gyakorolna a saját elvbarátaival szemben is. Akkor kezdem én :) : Az SzDSz hatalmas hibát követett el, amikor Kuncze Gábort delegálta belügyminiszternek, mivelhogy alkalmatlannak bizonyult rá (persze nem tudom, ki lett volna jobb). Na? :-)
Aztán most, ha már itt végeztem, elmegyek és a politikai kultúráról fogok prédikálni egybegyült híveimnek..