kferenc Creative Commons License 2004.06.28 0 0 167

Szia!

 

 "a vad valóban az állam tulajdona, de ha jogszerűen elejtik, akkor a vadászatra jogosult tulajdona lesz"

 

Igen, erre sikerült rájönnöm, a vip.gportal-on leirt jogszabályokból.

 

"A vadászat ma már tényleg nem bevételi forrás, inkább szenvedély. Normális embernek nem azon jár az agya, hogy karácsony másnapján hajnalban minusz 8 fokban 4-5 kilométer kergesse a sűrű nádasban a vaddisznókat. Mégis van egy feeling-je, amikor a 2 óra kergetőzés után ott fekszik pár a röfi 40 ember által körülállva. Meg annak is, amikor beszakad a jég és telemegy a csizma jeges vízzel..."

 

Na igen, bárcsak én is már élvezhetném...:) Igaz én a tavaszi,nyári, öszi idöszakokat jobban kedvelem, nincs annyira hideg :)  De addig ugy sem nyugszom amig meg nem tapasztalom...

 

"Szerintem van egy másik praktikus vonatkozása is a vadászjegynek és a fegyvertartási engedélynek. Mehetsz korongot lőni. Ez is egy jó "szellemi" sport..."

 

Ja, ez ugy szintén eszembe jutott, bár a sima céltáblára lövöldözés golyos fegyverrel közelebb áll a szivemhez, nem tudom miért.De lehet ha kiprobálom a skeet-ezést nem tudok majd leakadni róla,kivéve ha elfogy a pénz....de a golyos fegyvereket akkor is jobban szeretem.

(bár még nem probáltam egyiket se,csak légpuskát)

 

 

Üdv!

Előzmény: hosszu (166)