viricsi Creative Commons License 2004.06.25 0 0 1054
Üdv:Tybald

Kizárólag olyan szerelővel dolgoztass,aki tudja érvényesíteni a garancialeveled.Olvasd végig ezt a lapot és nem lesznek kétségeid,hogy melyik az olcsóbb megoldás.Egy klíma nem kinai cipő,hogy a jövő héten kidobom és veszek másikat.Ne hidd el senkinek ha azt mondja,hogy ezzel semmi baj nem lesz,senki nem látnok és a garanciát ezért találták ki.A leggondosabb szerelés mellett is előfordulnak hibák,anyag gyengeségek,működési zavarok,akár szerelési hibák is.Ez ellen egyedül a garancia véd meg,a "jóskapista"igéretei nem.Ha ennek ellenére fusiban szerelteted föl a gépedet,akkor a szerelőtől kérd el a zöldkártyáját,jegyezd fel az adatait,kérj írásos garanciát a munkájára,leírva pontosan,hogy miért vállal anyagi és büntetőjogi felelőséget,valamint köss vele szerelési szerződést,hogy milyen munkát,mennyiért,milyen határidővel,milyen minőségben végez el.
Ez így bonyolultnak látszik elsőre,de hidd el jobb előre a fölösleges óvatosság,mint utólag rágni a kefét,hogy én hülye miért nem így csináltam.
A szerelés nem attól drága,hogy garanciát vállal vagy sem,(ez kb.5.000Ft többlet),hanem attól, hogy milyen eszközökkel,anyagokkal,szakembergárdával,milyen nehézségű területen kell a felszerelést elvégezni.
Az összköltséghez viszonyitva nézd meg mennyi a külömbség a legális cég és "jóskapista"ajánlata között és akkor gondold at,hogy ennyiért mit is akarsz kockáztatni.
A gépek minőségéről itt sokan sokfélét írunk.Az én személyes véleményem az,hogy az alsó kategóriás gépekről még nincs elegendő tapasztalat,illetve ami nekem van az pozitiv,mivel ezek a gépek jelentösebb számban a tavalyi évben kerültek forgalomba és az én személyes tapasztalataim alapján nem túl jelentős a meghibásodásuk.Az általam mondjuk tavaly óta felszerelt gépeknél egyetlen kompresszorhiba sem fordult elő,kizárólag lamellatörés miatt kellett eddig kimennem,ez is a gyártó által elismert széria hiba volt.
Mint sejthető a hozzászólásomat aktív klímaszerelőként és nem kívülröl nézelődő véleményként írtam.

Üdvözlettel: viricsi

Előzmény: Törölt nick (1051)