"A helyettük stimmel de az értük egyáltalán nem. Csak média meg egy félvak egypártrendszer elnyomásában lebutított nemzet kell hozzá, hogy azt hidjék, ami történik az a saját érdekeiket is szolgálja. A politikusok a nagytőkének lehasalnak, de nem azért, hogy neked autópálya vagy parkok legyenek, hanem , hogy a csrrébe folyosított kedvezményekből, hitelekből minél többet tudjanak nyúlni, minél több barátjukat tudják megfelelő helyre elhelyezni, kapcsolatokat kiépíteni és végsősoron meggazdagodni."
Erre csak azt lehet mondani, hogy ilyen a demokrácia. Mindenhol a világon. Benne van a pakliban, hogy a "fejesek" lenyúlják a pénz egy részét. A gond csak az, hogy eddig még jobb rendszert nem találtak ki. A tisztesség olyasmi, amit nem lehet kikényszeríteni, vagy van vagy nincs.
Ugyanakkor eléggé rossz véleményed van a hazai politikai elitről. Nekem sincs túl jó, de én nem hiszem, hogy egytől egyig csak a saját boldogulását tartaná szem előtt és nem érdekelné egyáltalán a haza sorsa. A te nézeted egy picit túl anarchistának tűnik nekem.
"A politikusok érdeke, akik nem az ország érdekeit szolgálják. Azért is fűzte a koalicióhoz és a háborúhoz annyi ellenállás a franciák és a németek részéről, ugyebár. Mert ők azok akik nem szolgálják a népük érdekét ezekszerint..."
Mindenki tudja, hogy Fro. és No. részben gazdasági okok (ugye Fro. az embargó alatt is szállított Iraknak) és részben politikai okok (az amerikai hegemónia elutasítása) miatt ellenezték a háborút. Ezek pedig igencsak szinkroban vannak az országuk érdekeivel. Magyarországnak nincsenek gazdasági érdekei Irakkal kapcsolatban, nem vagyunk érdekeltek az ottani olajban sem. Politikailag szerencsésebb lenne ugyan egy egységes európai koncepcióhoz közeledni, a gond csak az, hogy az integráció-ellenesség és euroszkepticizmus miatt a politikai/katonai együttműködés Európában a vicc kategóriájába tartozik. Tehát igazi alternatíva (még!) itt sincs.
"Ez stimmel, csakhogy demagógia azt hinni, hogy a parlament azt tartja előrébb ami nekünk, szegény embereknek jó és nem azt ami nekik gazdagoknak és befolyásosoknak megfelelő lenne."
Nem hiszem, hogy bárkinek Magyarországon anyagilag megérte az iraki incidens. USA-ba biztos, Angliában talán, nálunk senkinek. Javult a kapcsolatunk az Egyesült Államokkal, ami jó, mivel ez az egyetlen szuperhatalom a világban (gondolom mindenki inkább választaná az USA-t, mint pl. Kínát). Az EU megintcsak jobb lenne persze, csakhát a fékező erők miatt az Unió politikailag/katonailag súlytalan.
"Ez egy család gyásza, semmi köze ehhez a megtévesztett társadalomnak. A katonát senki nem hibáztatja. Életében és halálában is kihasználja szegényt a hatalom kegyeletsértő gépezete."
Azok kegyeletsérők, akik zsoldosnak nevezik, pedig még csak nem is ismerték az indítékait, de máris a rosszat feltételezik. Akik szabadságharcosozzák a gyilkos iraki terroristákat. Akik elnyomóknak nevezik a koalíciós erőket és így áttételesen az elesett katonát is. Rendes körülmények között ez nem lenne baj, hiszen mindenkinek lehet saját véleménye, amit bátran kinyilváníthat. Maximum nem értek egyet vele, de ez nem baj. A gond ott van, hogy szerencsétlen katona teste még ki sem hűlt, de a fórumok már tele voltak a mocskolódással. Etikusabb lett volna legalább egy-két napig visszafognia magát mindenkinek. Legalábbis szvsz.
Hadd mondjam el mi is a különbség a szabadságharcos/partizán és a terrorista között.
- a szabadságharcos katonai célpontokat támad - a terrorista civileket
- a szabadságharcos katonákat öl - a terrorista civileket
- a szabadságharcos a megszálló sereget támadja - a terorista a saját honfitársait (is)
- a szabadságharcos ellenséges katonai vezetőket öl - a terrorista elrabol ártatlan civileket és élve, szép lassan levágja a fejüket
stb.
Még mielőtt valaki belekötne: Nagy Richárd meggyilkolását én - szemben az általános állásponttal - NEM tartom terrortámadásnak. Ez háborús tett volt, katonai célpont ellen. Még ha a gyávább fajtából való is (kényelmes és biztonságos távolból ezek a derék "szabadságharcosok" voltak olyan bátrak és képesek voltak egy gombot megnyomni).