harpet Creative Commons License 2004.06.15 0 0 317
Úgy érzem több dologra is reflektálnom kell.
Egyetértek kis edével és a többiekkel abban, hogy halott ember vagy, ha több ellenfelet ring/ketrec technikával akarsz harcképtelenné tenni. A legjobb tényleg az, elmenekülsz, és túlélsz, ahogy tudsz, egymás elé terelve őket, hogy egymást akadályozzák. Bár szerintem ez is erősen edzőterem szagú, de annál jobban természetesen (épeszű ember) nem tud készülni az efféle helyzetekre.
Rigor! Szerintem egyáltalán nem írtál hülyeséget, sőt. Sok esetben egyszerűen lekerülsz a földre, és akkor már késő, fel kell, hogfy légy készülve valamilyen szinten földharcból. Szerintem egyenesen arra kell törekedni, hogy guard-szerű pozícióba kerülj, mert így a másik testével véded magad a többi támadó ellen, nem érhet felülről támadás. (Láttam már kocsmában olyat, hogy a hülyegyerek a saját haverját ütötte le egy bárszékkel, amikor az a földön bunyózott a közös ellenséggel.) Mi gyakorlunk olyankat is, hogy a hátadon (persze kicsit oldalasan, hogy a gerinced ne nagyon érjen le) a lábaddal bicikliző mozdulatokat csinálsz, csak nem fel-le, hanem oldalra. Szerintem működik, és nagyon megközelíthetetlenné tesz, meg ha valaki közel megy, akkor (minimális) esélyed van arra is, hogy bekulcsold a lábát. A másik technika, amit erre a helyzetre tanultunk, az a földről fejbe, vagy combra/térdre rúgás. Ez most nindszsáásan hangzik, de nem az. A lényeg, hogy a hátadon fekve váratlanul felemelkedsz először pókállásba, aztán tovább lendülsz, és mondjuk a jobb lábadra és jobb kezedre támaszkodva, a bal kezeddel az egyensúlyt tartva a bal lábaddal a csípő lehető legbmagasabbra emelésével és természetesebn beleforgatásával megrúgod a másikat. Szerintem használható, mert van benne erő, és senki nem számít rá.
De a legjobb, ha nem kerülsz több ember elleni helyzetbe, mert az nagyon gáz.
Előzmény: Rigor (316)