harpet Creative Commons License 2004.06.11 0 0 312
És szerinted az a szituáció, amiben egy kör közepén álló szép arcú harcos egyszerre 5 rosszarcú másikat pofoz le, anélkül, hogy neki akár csak az inge is beporosodna, az nem a filmvászonra való helyzet? Ilyen a valóságban nincsen. Több ember ellen nagyon nagyon nagy rutin kell, hogy meg tudd védeni magad, és akkor is csak egyesével tudod őket elintézni szvsz. Két-három év karate vagy kungfu vagy egyéb más semmit nem ér több támadó ellen. Ha a támadók csak szájhősök, és egymásból merítik a bátorságukat, és a haverjukban bíznak maguk helyett (szerintem a legtöbb utcai vagány ilyen), akkor elképzelhető, hogy egyet elmarsz közülük, a többi meg elfut a francba. Ha ez így alakul, akkor szerencséd van. Ha nem így van, akkor gáz van, de szerintem a kio is, de főleg a thai box nagyon is alkalmas az ezután következő adok-kapokra.
Én alapvetően földharc beálítottságú vagyok, és nem nevezném a stílusomat leánytáncnak, de akadt már dolgom kiossal is, és thai boxolóval is (edzésen, nem élesben), és állítom, hogy mindkét stílus megállja a helyét a legvadabb utcai verekedésekben is. Az ok egyszerű: harcban nevelkedtek: mindkétstílusban nagyon nagy hangsúly van a küzdelmeken. A technikák begyakorlása fontos, de azzal még nem ér véget a tanulás. Csak azt tudod élesben megcsinálni, amit küzdelem közben is begyakoroltál. Kizárólag azt. Nálam pl. éles helyzetben (persze ha van elég hely) gondolkodás nélkül, automatikusan jön a bal egyenes, jobb egyenes, bal lábas combos, aztán be lábra, és borítás-kombináció. És ezen nem gondolkodom, hanem küzdelmek alatt begyakoroltam, ezért automatikusan ez jön elő. Aránylag egyszerű és hatékony.
Előzmény: Rigor (311)