.BlackDog Creative Commons License 2004.06.11 0 0 958
Sziasztok!

Ez egy kicsit borzalmas!
Mármit amit a "szerelők" csináltak.

- a gyári csomagban lévő rézcsövet használták fel, teljes hosszában (4-5 m lehet). Az egységek közötti távolság kb. 2 m ! A csöveket nem szabták rövidebbre, hanem feltekerték és a kültéri egység ill. a fal közé szorították

Ez még megérthető. Általában az ilyen gyártók nem szabvány csöveket használnak és a szerelőknek nincs hozzá szerszámuk.

- a csövek szigetelését nem tekerték körbe a gyárilag adott szigetelőszalaggal

Ez nem igazán értem :-) Ha egy cső már szigetelve van akkor miért kellene ráhúzni még egy szigetelést. Igaz, ha tunám, hogy milyen gépről van szó erről is többet tudnék mondani.

- a kültéri egység tartója és az egység közé nem tették be a gyári gumi rezgéscsillapítót

Ez már baj. Főleg, ha un. "no name" klímát vettél. Manapság a gyártók a kültéri egységet úgy szerelik, hogy a kondi ventillátort és a kompresszort is ellátták regzés csillapítással.

- az átfúrt falat nem tömítették semmivel, kívülről begipszelték a "bogarak" ellen

KONTÁROK! Ez nem utal korrekt munkavégzésre!

- nem nézték meg, hogy tömített-e a rendszer (erre kell a vákuumpumpa?)

SÚJOS HIBA! A vákuum nem a tömörség vizsgálatot szolgálja, de kihagyása végzetes károkat kokozhat a rendszerben. Tömörség vizsgálatra min. nitrogént kell használni. Bár a nyomáspróbát mi is mellőzzük, ha a rendszerben nem volt forrasztás. (ebből még nem hibánk :-) ) viszon a vákuum elengedhetetlen.

- A klímát feltöltötték, működik.

Vákuum nélkül valószínüleg csak egy darabig működik!
Feltöltötték??? A készüléknek nem volt gyári töltete?

Vásárlási tanács(ok):

- Ne vegyél kapillárcsöves klímát
- Ne vegyél klímát min. 2,5 kw kűtőteljesítmény alatt
- Lehetőleg olyan gépet válassz ami R-407C -vel vagy R-410a -val üzemel
- Vásárlás előtt mindenkéépen beszél egy SZAKEMBERREL! Az áruházi eladó csak rád akarja sózni a gépet nem tud érdemben tanácsot adni. (tisztelet a kivételnek, bár még nem találkoztam ilyennel)

Tudom, hogy ezek a sorok téged, nem vigasztalnak, de mások még tanulhatnak belőle.

Egyébként ezzel a témával kapcsolatban bárkinek kérdése van szívesen válaszolok, de csak itt a fórumban!

Üdv.

Előzmény: mirage1900 (949)