Bandos Creative Commons License 2004.06.11 0 0 36
Szia PESKE, szia tkacsa!

Ti ugye most mindketten Hawaii-n vagytok? Jó nektek. Akár találkozhatnátok is ott, könnyedén.
A Hanauma Bay-ben nekem a legnagyobb élmény az a rengeteg 30-40 cm-es hal volt, amely körülöttem kőrözött, örült tempóban. Amikor viszont, 3 évvel később másodszor jártam ott, már sokkal kevesebb ilyen hal úszkált a fürdőzők között. Aztán olvastam valahol, hogy a Hanauma öbölben évről-évre változó a halak "mennyisége", hol kevesebb, hol több. Mindenesetre óriási élmény ott kifogni egy halgazdag időszakot.
Az öböl bal oldalán egyébként érdemes elsétálni az öböl fala mellett, egészen kivülre. Nagyon szép. Azt hiszem elvileg le van zárva, de azért többen is sétálgatnak arra. Visszakanyarodik majd az "út" balra, és ott egy másik, de sokkal kisebb öböl is van. Található ott a megkövült láván egy hasadék, amely tulajdonképpen egy "luk", ebbe a helyiek rendszeresen belecsisszannak, majd eltünnek a vízben. Elég érdekes látvány volt. Még mindig van hetente egy olyan nap, amikor lezárják a Hanauma Bay-t, és akkor tilos odamenni?

Bandos

Előzmény: PESKE (35)