gerá Creative Commons License 2004.06.06 0 0 37
Részleteket csak az Epresiné tud mondani, én közvetve olvastam az Árvácska :
www. arvacska. hu
honlapjáról (faliújság) és az Árvácska vezetőjétől (Sztakó Edit) tudom, őt hívta pénteken délelőtt kétségbeesve Epresiné. Őt kérte, hogy segítsen a kutyákon, pedig az Árvácskának is nagyon komoly anyagi gondjai vannak. Edit 24 órából, 24-et dolgozik az állatokért és mindezt szinte egyedül. Ő menti Üröm, Pomáz, Budakalász, Szentendre kutyáit, építi, korszrűsíti a megalázóan kevés pénzből a menhelyet, gondozza a kutyákat és tőle kér mindenki segítséget.

Önkéntesekre lenne segítsége és pénzre, mert a kutyák száma rohamosan nő, de legfőképpen örökbebefogadó gazdikra, belföldről, külföldről egyaránt.

Ki lehet menni, megnézni, mit csinál, fel lehet keresni a honlapjukat, látni mennyit fejlesztettek.

Bocs, kicsit felkavart ez a menhelybezárás, amikor azon kellene dolgozni/áldozni anyagilag, hogy a menhelyeket fejlesszék, ne a sintértelepeket.

Ez ma általában a magyarországi menhelyek igen sanyarú helyzete.

Ha nem igaz a bajai menhelyről a hír, az nagy öröm, csak akkor ki kelt rémhíreket és hozza kellemetlen helyzetbe a segítő szándékú embereket?!

Ha valaki tud konkrétumot, esetleg ott lakik a közelben és megnézné mi is történik valójában, nagyot segítene.

Ebben az esetben - hála Istennek! - tárgytalan a hozzászólás.