bb1 Creative Commons License 2004.05.20 0 0 1097
Math:
"Nna ez az. A tudomany szepen elboldogul a termeszet torvenyeivel. A boldogsagrol is mond talan valamit, de lenyegileg semmi koze hozza. nem erti.
Pedig ennek van alapveto hatasa az ember eletere, nem az E=mcc-nek."
"1) egyik sem alapvetobb. "
Szamomra a csaladom es a sajat boldogsagom fontosabb, alapvetobb mint Einstein barmelyik egyenlete vagy relativitaselmelete.
(Mondjuk ezt szubjektivnek. Teged jellemez, ha teged egy keplet jobban erdekel.)

Nem azt mondom, hogy amaz nem igaz, de szamomra a mindennapokban erdektelen (nem hasznalom sem a munkamban, sem a csaladban), mintahogy az emberek 99.9%-a szamara hasonloan.

"2) a boldogsagnak nincsenek torvenyei, nincs mit erteni hozza. a pap nem ert jobban a boldogsaghoz, mint en. "
Nem egy pedofil paprol beszelek, persze.
De a Teremto jobban ert a kerdeshez, es azok is, akik hallgatnak ra.

""boldogsagtorvenyek nincsenek. "
Lehet hogy pl. a hegyibeszedet kihagytad a bibliaolvasaskor. Kulonben hagyjuk, ugy sem ertened."
"nem hagytam ki. nekem a hegyibeszed nem mukodik. tehat nem torveny. "
Torveny az, csak talan a rossz oldalon allsz.
pl.
Mát 5,11. Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem [Jézusért].

"ha elne, mar reg erdemes lett volna eljonnie. de nem jott. "
Nem is jon magatol, csak ha az Atya kuldi.

27. ..úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.
36. Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

Azt meg ne gondold, hogy hitetlen matyi kedveert eljon.
Voltak mar eddig is akik nem hittek.

"ugyhogy addig intellektualisan becsuletes ember nem hiszi azt, hogy el."
Mondtam mar, intellektualisan nem lehet hinni.
Rengeteg tiszta szivu ember hiszi, hogy Jezus el, foglalkozik az oveivel, es meg is gyogyit!

"meghalt valoszinuleg punkosdkor. "
Csak egy hitetlen elgondolas, nem bizonyitott. Aki ezt elhiszi, nem intellektualisan becsuletes ember. : )

"Megis torodott azzal, hogy kozelrol megismerjuk az igazsagot:"

"azzal sem, mert szamunkra erthetobb, egyertelmubb irasrol is gondoskodhatott volna. "
Neked ott az iras, es beletorik a bicskad.
Nekunk pedig a szerzo magyarazza el : )

Mát 13,15. Mert megkövéredett e népnek szíve, és füleikkel nehezen hallottak, és szemeiket behunyták; hogy valami módon ne lássanak szemeikkel, és ne halljanak füleikkel, és ne értsenek szívükkel, és meg ne térjenek, és meg ne gyógyítsam őket.

Előzmény: math2 (1095)