Archibald Tuttle Creative Commons License 2004.05.20 0 0 806
Én nem vagyok ugyan hozzáértő szaki, viszont kettő ilyen van a lakásomban (panel).
Az egyik kültérit a szomszéd ablaka mellé szerelték fel a szerelők (pedig külön kértem őket, hogy ne oda tegyék), de így spóroltak 1 méter csövet. :-(
A szomszéd tajtékzott dühében mikor meglátta. Igaza volt. Áthívtam, kértem, hogy álljon alá (terasz) és hallgassa meg a zaját. Ha zavarja azonnal átszereltetem. Aláállt és kérte, hogy kapcsoljam be. Ekkor már "full power"-en ment. A környezeti zaj teljesen elnyomta a hangját 20 centiről. Csak a lapátok szelét érzed.

Mivel inverteres, a ki-és bekapcsolás sem jár a jellegzetes "csattanó" zajjal, lassan pörgeti fel a ventillátort és a kompresszort. Több mint 1 éve tökéletesen működik mindkettő, a készüléket bátran ajánlom (a szerelőket, már kevésbé).

A kültérivel ellentétben a beltérije kb. olyan hangos mint minden más klíma beltérije.

Ha futja FTK35-RK35 -re, az még csendesebb, van rajta "silent" üzemmód amivel el lehet a kompresszor rezonanciafrekvenciáját hangolni (természetesen a hatásfok rovására).

Előzmény: Törölt nick (805)