math2 Creative Commons License 2004.05.19 0 0 1091
bb1:

"Math, a boldog elet kerdese fontos."

ha tudsz olvasni, es oda tudsz figyelni kb 2 masodpercig, akkor rajonnel, hogy nem azt allitottam, hogy nem fontos. hanem, hogy nem igazsag kerdes.

legyszives azzal vitatkozz, amit allitok,e s nem azzal, amit nem! figyelj oda, hogy mit allitok!

egyszeruen szegyenletes dolog, hogy mennyire nem tudsz odafigyelni erre.

"Bizony nem azon fugg a dolog, hogy dijbirkozo vagy operaenekes vagy, 1 vagy 15 feleseged van."

valakinek fugg, valakinek nem.

"Szerintem vannak altalanos ervenyu torvenyszerusegek, de hagyjuk."

szerintem is vannak. ott van pl az E=mcc. de ezek fiziakai torvenyek. boldogsagtorvenyek nincsenek.

"A vallast ha cafolni nem tudod, sem igazolni, akkor az igazsagtartalma tudomanyosan ISMERETLEN.
Akkor helyes, ha szemelyes valasztas kerdese."

nem. akkor az a helyes, ha nem mondunk rola semmit.

peldaul nem tudom, hogy volt-e elet a MArson vagy nem. ezert nem ondom sem azt, hogy volt, sem azt, hogy nem volt. de nagyon kivancsi vagyok ra, es remelem, hogy volt.

erted a kulonbseget?

intellektualis becsuletesseg. valamire nem mondom azt, hogy igaz, azert, mert remelem, hanem csak akkor, ha igazolas van ra.

ezt a Bibliaban nem tanitjak.

"Jezus hazug szelhamos volt vagy inkabb feltamadt?"

tudomasunk szerint nem tamadt fel, de nem is hazudott. elkepzelehto, hogy meg sem halt, elkepzelheto, hogy szelhamos volt, elkepzelheto, hogy egyik sem, hanem az evangelistak irtak le a tortenetet rosszul. ezt a tortenelemtudomany vizsgalja. egyenlore vannehany versengo elemelet az ugyben. egyik sem feltamadasos elmelet.:)

"A gyikok kapkodtak a legyeket es kozben megtanultak repulni, .. aztan a majom "megborotvalkozott" es ember lett?
Vagy Isten teremtett bennunket?"

hat itt egy kicsit bugyuta modon az evoluciot kerdezed, az tudomasunk szerint igaz.

"A halallal vege mindennek? Vagy van feltamadas?
Ha igen, milyen testben tamadsz fel?"

tudmoasunk szerint a halallal elpusztul minden, amit az egyennek tekintunk.

"Jezus hatarozottan igenyt tamasztott arra, hogy o az igazsag. Aki megjelenti az embereknek a mennyei dolgokat."

igen, de ezek szamunkra (jelent ertek ezalatt) valo igazolasaval abszolut nem torodott.

"Szerintem a hitre szukseg volt, es szukseg van minden korban."

szerintem meg nem. legalabbis az igazsagkerdesekre vonatkozo hitre. semmi okod nincs ra, hiszen amikor egy igazsagkerdesnek jelentosege van, akkor ez a tudomanyos vizsgalatat is lehetove teszi.

en mindent tudok, ami az eletem vezetesehez kell.

"De kell a vallasszabadsag.
Kell, hogy az emberek donthessenek Jezus igazsaga mellett.
Es kell, hogy ezt szabadon lehessen hirdetni."

ezek kellenek.

Előzmény: bb1 (1088)