wind12 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 801
A ventillátorrezonanciával éppen a napokban futottam össze egy Daewoo klímánál, nem volt egyszerű a hangja, ráadásul tisztán látszott, hogy vagy 3 mm-t "üt" a tengelye. Lehet, hogy csak egyedi eset.
Egyébként csak, hogy más nehogy így járjon: A fiatalember április 27-én vásárolta a nevezett gépet, melynek dobozára kis méretű matrica volt ragasztva, hogy "R417-es gázzal feltöltve". Cégünktől a telepítést május 12 magasságában rendelte meg, és mi azt 15-én el is végeztük. Ekkor tűnt fel, hogy a kültéri egység adatlapján viszont az áll, hogy az alkalmazott hűtőközeg R22. Szóval az üzletben (az egyik multi) eladták neki a klímát három nappal azelőtt, hogy betiltották volna ezek forgalombahozatalát, ami nem törvénytelen, csak szerintem nem etikus, pláne, hogy ahelyett, hogy felhívták volna a figyelmét, még be is csapták azzal a kis ráragasztott matricával. Szóval vigyázni, mert elég sok régi gázzal töltött klíma van még raktárakban, és ezektől szeretnének megszabadulni a cégek, ezért akár nagyon olcsón is odaadják, tudván, hogy tilos már beüzemelni.
Előzmény: B-road (797)