fehérfarkaska Creative Commons License 2004.05.15 0 0 768
"A 300 milliárdnál maradva. A te felsorolt tételeid az mind Mszp által csinált hiányok voltak, tehát told csak vissza azt a 300 milliárdot a Fidesz bevételeihez. Hol is kötünk ki, 4 vagy 4,5%-os hiánynál?"

Szerintem te nem olvastad végig a hozzászólásomat. Ugyanis egy szóval sem állítottam, hogy a 2x100 napos programok a fideszhez kötehetőek. Én csupán a csupán leírtam, hogy ennek 300 mrd-nak a része a nyugdíjasok (19.000 ft egyszeri), a közalkalmazottak (átlagosan 50% béremelés), minimálbéresek (minimálbér szja eltörlése), alacsony keresetüek (szja jóváírás kiszélesítése) és a gyermekes családok (családi pótlék emelése + 13. havi csp.) szmára tett szociális intézkedések. Erre kérdeztem rá irónikusa, ogy te ezt nevezed lenyúlásnak és tőlük akarnád visszavenni a 300 mrd-ot?
Arról nem beszélve, hogy ha ez a 300 mrd bevétel lett volna, akkor nem növelte volna az áht hiány mértékét. Sajnálom ha bevetted Varga "életében egyetlen költségvetést be nem nyújtó pénzügyér" Mihály meséjét arról, hogy a Fidesz 300 mrd-os pluszt hagyott maga után. Vagyis sufficites költségvetést csinált. Ha így lett volna, akkor a 2x100 napos programmal a költségvetés nullszaldós lett volna és nem pedig deficites.
A valóságban akármilyen kellemetlen is szembenézned a tényekkel, az előző kormány 6,5%-os áht hiányt hagyott hátra, és ezt a hiányt növelte meg 3%ponttal a mostani kormány azzal, hogy teljesítette a 100 napos programokat.
És ezt a 9,5% hiányt vitte le tavaly 5,9%-ra. Idén pedig ezt tervezik tovább csökkenteni 4,8%-ra.

Előzmény: pioker (766)