Damson Creative Commons License 2004.05.14 0 0 74
Üdv!

A héten én is bevásároltam. Miután átnéztem, hogy mit írtatok ebbe a topicba, úgy indultam el, hogy Samsonite vagy Lowepro lesz (nem tudok Debrecenben olyan boltot, ahol Crumplert is megnézhettem volna). Bele kellett férnie egy Nikon F65-nek, egy 28-80-as és egy 70-300-as Nikkor obinak, meg még egy-két plusz rekesz későbbi vakunak, meg egyéb kacatoknak (szűrő, közgyűrű, film stb.). Három üzletben érdeklődtem. Az egyikben Hama-t akartak adni, na mondom, köszi, ez nem igazán jó. (pedig olcsó volt: asszem egy 5-ös). A másikban két Soligor táskát pakoltak elém: az egyik kicsi volt, a másik nagy, köztes állapot nincs. (és a nagyobb is csak 8000 lett volna). Aztán a harmadikban ajánlottak egy gyári Nikont, mindössze 8000-ért. Nagyon elgondolkoztam rajta, de mivel én is belefértem volna, akkora volt, így inkább nem kellett. Végül vettem egy Lowepro Nova 2 AW-t. A boltban úgy belepakoltak nekem egy szettet, hogy csak a gép az alapobival meg a tele fért bele, azon kívül csak a kis zsebek maradtak, de én úgy oldottam meg, hogy belefér a gép – bármelyik obival – a másik obi, és még van egy üres rekeszem, egyelőre itt vannak a kacatok, amik később kikerülnek az elülső, nagyobb zsebbe. Vállpánt, ívesen kialakítva, csúszásgátlóval. A táska hátulján két kis fül, amivel övtáskaként is hordható, meg két másik fül, amire külön obitartót stb. lehet rápakolni. És a beépített All-Weather-Cover, amit a boltban nem mutattak meg, így aztán kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy mi lehet az. Ja, és az ára: 11.900,-. Szerintem nem rossz (sem a tatyó, sem az ára :-)))) Egyébként a válaszfalai és maga a batyu is sokkal masszívabb, mint akár a Hama, akár a Nikon (a Soligor úgy tűnt, hasonlóan jól párnázott).

Damson