Törölt nick Creative Commons License 2004.05.14 0 0 461
Háj NEXUS7!

Képzeld, tanultam pszichológiát, nem amat?r fokon. Igaz, nem lettem diplomás pszichológus, mert id? hiányában abbahagytam. Tudod, a fizikusság teljes embert kíván. :)

Nem menekülök én :), csak szeretnéd.

Az IQ tesztekr?l annyit, hogy én még olyat nem mérettem le magamnál, illetve egyszer sorozáson lemérték, de annak meg nem tudom a konkrét eredményét. Illetve csak annyit, hogy kivertem a teszt plafonját, ami 140-ig volt kalibrálva. De ez nem nagy dolog: szerintem azon a teszten az összes tanszéki munkatársam, és általában a kutatók, egyetemi oktatók 80-90 %-a ugyanezt érné el.

Amúgy nem érdekel, mennyi az IQ-m, mert semmit nem mond egy ilyen mér?szám. A kutatókat már nem ez alapján mérik, hanem a tudományos teljesítményükkel.

Csakhogy némi pszichológiai el?képzettség birtokában tudok egy s mást a tesztekr?l. Persze nem vagyok ebben szaki, de megadtam a pszichológiai irodalomra hivatkozást pl. a legutóbbi hozzászólásomban, nézz utána nyugodtan. És ha jár itt egy pszichológus, nyugodtan megkritizálhat, ha konkrét tévedéseim vannak, mint ahogy Te is. Viszont amit ide írtál, az megint mellébeszélés, nem pedig kritika.

A szociális képességeim valóban hagynak kívánnivalót maguk után. Képzeld, némely gyengeségemmel magam is tisztában vagyok :)

A b?nügyi szakzsargont pedig nem ismerem, legfeljebb detektívregények és krimik szintjén.

Hozzászólásaid színvonala egyébként a béka segge alatt van, adattartalmuk, konkrétumuk nulla, ezért én a helyedben inkább magamba néznék némileg. Persze ezt nem fogod megtenni :) úgyhogy maradhatsz Te is a tud. fórum egyik f? udvari bohóca :)

Előzmény: NEXUS7 (459)