bb1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 1031
Szia Tigris!

"Nem kell nekem orvosi lelet, én csak a kételyeimet osztottam meg veled, a Te követekeztetésed a Tied. A lényeg, hogy neked legyen meg a saját bizonyosságod. Amit írtam ahhoz kell(ene), hogy mások előtt is megalapozott legyen."

En hiszek a gyogyitoban! Nincs szukseg + bizonyossagra, bar orulok neki. Ha te nem hiszed, hogy Jezus ma is gyogyit, akkor nekd lehet erdekes. Bar a hitet nem a lelet adja, hanem Isten szava.

Zsid 13,8. Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.

"Bocs, én arra asszociáltam, nálam nem szitokszó a 'katolikus'. Téves feltételezés volt. "
Nalam sem szitokszo. Csak nem szeretnem ha azonositananak a buneikkel, kepmutatasaikkal, balvanyimadasukkal.

Sok ember nyerhet udvosseget aki katolikus, Isten beszede miatt, de a katolicizmusban mint rendszerben nem hiszek. Sem a papa tevedhetetlen kinyilatkoztatasaiban, sem Maria szules utani szuzessegeben (???).
Ezek nemhogy nem bibliaiak, de utalatossagok az Isten elott, ha a bibliat veszed alapul.

"Jézus..."
"nem én lennék az első, akinek sajátos képe van róla, off miatt nem részletezném. "
Viszont engem erdekelne. Maganban?

"Tigris, ha ketelkedsz, az normalis. Felteve, hogy a ketkedesed nem megrogzott, eleve valtoztathatatlan."
"??? Részemről a kételkedés *mindig* és *mindenben* ott van "

Ha bizalmatlan ember vagy, akkor persze megvedheted magad egy egeszseges, altalanos ketelkedessel.
Szerintem a forrason mulik, megbizhato-e az "uzenet".
Jezust es a bibliat MINDIG megbizhatonak talaltam.

"Masreszt, hogyan lehetne hazugsaggal az Igazat hirdetni? Nem a mi modszerunk."
"ha nem túl személyes, megkérdezhetem, hogy ki az a 'mi'? "
A becsuletes hivokre gondoltam. Az, hogy milyen gyulekezetbe jarok, mas lapra tartozik, nem is lenyeg.
A gyulekezetemet nem hirdetem, hanem Jezust.

"Egyébként könnyen. Örülök, hogy nem a módszeretek. De szvsz rossz módszerrel is lehet jó eredményt kapni. "

Igen, pl. ha megfelemlitessel (vigyazz elkarhozol)probaljak "nevelni" az embert.
Tudjuk, hogy a felelem a despotizmus osszetarto ereje.

1Ján 4,18. A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

Latod, megint visszakanyarodunk ehhez a temahoz.

"Egyébként nekem semmi bajom a tévedésekkel, ellenben a hibázással, mert:
Tévedni természetes dolog. A tévedés akkor válik hibává, ha elmulasztják kijavítani. "

Ha az orvosi velemenyekre utalsz: amit megadtam, az a hivatalos orvosi velemeny volt.
Ami lehet hibas is, de ez nem az en gondom, nem is elemzem, nem tudom javitani.

ui.: Meg szerencse, hogy Jezus doktor diagnozisa mindig OK.! :-)

Előzmény: PapírTigris (1018)