kreativtucsok Creative Commons License 2004.05.10 0 0 322
A dobozrol megint semmi a net-en,
probalom emlekezetbol:

60 dkg fott-fustolt tarja, 1 doboz tejfol, 2 cs retek
ami ebbol keszult:

retket lereszelni, so+feherborecet, majd kinyomni, fel tejfollel osszekeverni = reteksalata

a tarjat leszeletelni, vekonyra, ami nem sikerul, azt kockazni
a kockazott tarjat serpenyoben kis olajon megpiritani, mustarral izesiteni, liszttel megszorni majd ha kesz, a masik fel tejfollel osszekeverni

ezt a tolteleket a szeletekbe csavarni, majd a reteksalataval talalni

talan nem hagytam ki semmit

ami meg volt: a paprikascsirkes lepeny es a hamburger

VIZSGADRUKK-REGGELI

Hozzávalók:

2 deci tej
5 deka fehércsokoládé
3 deci 100 %-os Narancslé
1 narancs reszelt héja

Elkészítés:

A felolvasztott fehércsokihoz hozzákeverem a tejet és az egészet beleöntöm a turmixba.
Ráöntöm a narancslevet, majd reszelek rá a narancs héjából, hogy fínom zamatos legyen.
Az egészet összeturmixolom és a kész italokat üvegpohárba töltöm.

VANÍLIÁS HÓGOLYÓK

Hozzávalók:

5 deka mandulabél
15 deka liszt
1 vaníliarúd
5 deka cukor
12 deka puha vaj

a hempergetéshez porcukor

Elkészítés:

Bekapcsolom a sütőt 200 C-ra (gázsütőn 6-os fokozat), és kibélelek sütőpapírral egy nagy tepsit.

A mandulát tisztára mosott kávéörlőben finomra darálom, és összekeverem a liszttel. Ezután újabb munkára fogom a gépet: beleteszem a darabkákra vágott vaníliarudat meg a cukrot, és pillanatok alatt elkészítem benne a saját gyártású vaníliás cukromat. Ezt hozzászórom a puha vajhoz, és a cukros vajat robotgéppel kikeverem. Kézzel hozzágyúrom a mandulás lisztet, és a kész tésztát 5 percre beteszem a fagyasztóba.

Sütéskor a tésztából kb. 2½ centi átmérőjű golyókat formázok, és két ujjnyi távolságban egymás mellé teszem őket a tepsin. A golyókat 15 perc alatt megsütöm, és még melegen porcukorba hempergetem. Ha már kihűltek, újra meghempergetem őket: így szép, egyenletes hóbundát kapnak.

kb. 20 darab lesz belőle.