Törölt nick Creative Commons License 2004.05.05 0 0 363
Amellett, hogy ebben teljesen igazad van, azon vigyorogtam magamban, hogy baromi keveset tudhat az IQ-ról, hogy így mellé lőtt... Pl. ilyeneket sem:

http://iq-test.learninginfo.org/iq04.htm

mert ebből rájöhetett volna, hogy a 80-adik percentil az még nem olyan magas (a 115-öt sem éri el).

De mindegy, olyan szórakoztató tud lenni, nem? Még ilyenkor is totál mellétrafál.

Musaic kedves, amikor az IQ-dról írtam, azt nem annyira számszerűségben értettem, hogy érdemes lett volna ilyen adatokat közölnöd. De ha már itt tartunk, nézd meg a fenti linket, ahol is kiderül, hogy egy tipikus kutató IQ-ja úgy 140 körül van, és ezzel az emberek 99.6%-át megelőzi. Mellékesen az is kiderül, mi az IQ, hogyan skálázzák és hogyan kell helyesen interpretálni.

Egyébként nem sok értelme van a számszerű IQ-val dobálózni, mert az sok mindent nem mér, adott esetben pl. azt, hogy nem látsz tovább az orrod hegyénél, mert nagyon szeretnél hinni abban, amiben hiszel. Ld. a B opciót a (355)-ben.

Érdekesség: Feynman IQ-ja 120-nak jött ki, amire ő mindig büszke volt, mert ennek ellenére Nobel díjas tudott lenni :)