Törölt nick Creative Commons License 2004.04.28 0 0 112
Látom, hogy jól elbeszélünk egymás mellett.
Soha nem állítottam és gondoltam azt, hogy a holland paraszt az otthoni bankjától hitelt kapna itteni földvásárlásra.
Én azt mondtam, hogy tőkeerősebbek a nyugatiak. Azért , mert olcsó hiteleket kapnak és a kamattörlesztésük jóval alacsonyabb mint a magyaroknál. Ha kevsebb a teher, több a nyereség és ebből több földet lehet venni. Az ottani magasabb területalapú támoagtásból is több jut magyarországi fölvásárlásra.
Egyszerűen több támogatást kapnak (nyugaton!), olcsóbb hitelekből élnek (nyugaton!) tehát több a nyereségük, amelyet be tudnak fektetni nálunk! Ráadásul nyugaton nem szűk 15 év volt a tőkefelhalmozásra, hanem 40-45 (amíg nálunk szocializmus volt)! Nyugaton földéhség van, nem tudnak egymástól vásárolni, amíg nálunk olcsóbb a termőföld, ráadásul sokan spekulációs célból vettek, mások meg tönkrementek, tehát lesz mit eladni.
Nem kéne engedni a külföldiek földszerzését, amíg a mi jövedelmeink (támogatás) el nem érik az EU szintet. Addig csak negyedrangú polgárok leszünk a 25%-os támogatásunkkal.
Ennél érthetőbben már nem tudom megfogalmazni.
Előzmény: Derek (111)