angel_fire Creative Commons License 2004.04.26 0 0 93
Sajnos piercerképzés sehol nincs, vagy ha van is, csak béna gyorstalpalók, ahol még a közegészségtant sem bírják annyira megtanítani, hogy pl tudják, az alkohol nem bőrfertőtlenítő. Meg, hogy milyen bacikat hogyan pusztítsanak el, egy kis gyógyszertan sem árt (akkor már élettan is, milyen beteg -pl allergiás-mit ne vegyen be, mit csináljon egy cukrossal ha esetleg beájul stb), és akkor még nem beszéltünk alapvető sebészeti alapismeretekről.
Én sem ott tanultam, a SOTE Főisk. karán még azt sem tudták jószerével, hogy ezzel foglalkozom (arra jó volt, hogy vágtam az anatómiát, kórtant, mikrobiológiát, gyógyszereket, ilyesmit, ismertem az eszközöket, jóban voltam a közegészségügyisekkel), de akkoriban még az alapvető motivációm az volt, hogy eltartsam magam. Jól jött a cégnek egy olyan ember, aki valahol képzett ilyen dolgokban. Persze szó se' róla, sokat tanultam a későbbi kollégáktól is, de a nagy többségre akivel találkoztam sajnos nem ez volt a jellemző. A technikákat meg lehet tanulni bárkitől. De a lényeg nem a technika, egy elSZÚRT piercing az esetek többségében benő és lehet helyette újat bökni(itt most nem a nyelvről beszélek). Egy nem jól lefertőtlenített kéz/bőr/eszköz, szar minőségű ékszer, rosszul kezelt, rohadó piercing már sokkal súlyosabb, sőt, akár maradandó gondokat okozhat.
Előzmény: Olvasószem (70)