mtb Creative Commons License 2004.04.25 0 0 283
Folyamatban van a tartozékok beszerzése.1 Gb-os Lexar Professional 40x kártyát hoznak az USA-ból(remélem)bár nem olcsó,60 körül van, de én valamiért jobban bízok benne,mint egy Microdrive-ban.(mondom ezt igaz anélkül,hogy próbáltam volna.Ez a kapacitás nekem egy nyaralás alkalmával elég kell legyen kb.2-300 képre, meg pár rövid, de jó minőségű videóra.Azonkívül valószínüleg megveszem az adapter-napellenző készletet, és erősen gondolkozok a 30 ezerbe kerülő eredeti Canon nagylátószögű lencsén is.Mondhatjátok, hogy hülyeség ennyit költeni tartozékokra, a gép és ezeknek az árát összeadva megkapnám a most megjelent négy 8 megapixeles gép valamelyikét, de őszintén szólva engem nem nagyon motivál a nyolc mega, na meg sokkal nagyobb flexibilitást enged az így nyert zoomtartomány(26,6-380 mm).Ráadásul ezeknek a 8 megás gépeknek egyikét sem tartják a tesztekben igazán nagy durranásnak.Így marad a viszonylag kis méret, a könnyű kezelhetőség.Akkutöltőt és akkut egy névtelent használok(Trendy, ez még megvolt a gép előtt)7000 Ft volt a Corában két garnitúra 1800-as akkuval.Ha nem használom a gépet, más háztartási eszközökbe szoktam betenni őket.Igazán az akkuk élettartamáról nem tudnék nyilatkozni még, mert valódi folyamatos használat eddig nem volt, de biztos nem fog csalódást okozni.Egyébként a 12000 Ft-os S200-as Canon nyomtatómmal nyomtattam ki A4-es képet, és az eredmény elfogadható volt.(igaz,az a kép egy S30-as Canonnal készült, aminek nagyobb a ccd-je, de szintén 3 megapixeles.)
Előzmény: MeKrisz (282)