Meggyes Creative Commons License 2004.04.21 0 0 632
Szia Skot :)))
A ridgebackrol csak szuperlativuszokban :)))))
Ajanlom figyelmedbe a Tusanova konyvet, nagyon atfogo es jo szakirodalom a ricsikrol.

Gyerekek melle hihetetlenul jo valasztas, a nagyon magas ingerlesi kuszob, a veleszuletett vedelmi oszton es a nyugodtsag miatt. Tudnod kell, hogy a ricsik igazi csaladi kutyak, nagyon erzelmesek, igenylik a kontaktust. Ha kertben tartod, akkor is mindenkepp vinned kell hosszu setakra, egyreszt a kontaktus, masreszt a nagy mozgasigeny miatt. Evvel egyutt a ricsik remek lakaskutyak. En kertes hazban lakom, a kutya bejarhat, es a lakasban meg se moccan, csak alszik 1000 meter melyen.
Setaknal hiaba megy el messzire, mindig figyeli a gazdajat. Ez abbol fakad, ahogy regen hasznaltak a ricsit - nem onallo vadasz, egy ricsi soha nem olhet.
Keson ero fajta, de nagyon tanulekony. Nem igazan turi a kemeny kezet es a "germanos" idomitast, gondolkodo kutya.
Idegenekkel nagyon tartozkodo, de a csaladdal a legjobb a fej a vilagon, igazi falkatars.
Nem is tudom, el kene olvasnod a Tusanova-konyvet, valahol lentebb megvan a kiado cime, ahonnan megrendelheted.
Kivancsi vagyok, mit szolsz majd hozzajuk. Szerintem a legjobb fajta es a legjobb valasztas.
Szabad erdeklodni, hogy melyik tenyeszetbol szeretnel kolykot? Sajnos ezt a fajtat is utolertek a szaporitok, akiknel neha sajnos ideggyenge kutyak is vannak. Ezen a reszen nem erdemes sporolni, de vannak itt, akik nalam ezerszer jobban ertenek ehhez, majd ok kiokositanak. :))))

Előzmény: SkóT (631)