AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.17 0 0 38
Szívemből szólsz,
amit nem említettem az az, hogy anyelvérzék az egy sajátosság, de akinek ez eleve nincsen, vagy csökevényesn van, annak igenis nagy segítség a sok olvasás, tolbamondás, szótagolva olvasás...

látod nekem pl. nincsen nyelvérzékem, legalábbis képtelen voltam a mai napig egy másik idegen nyelvet elsajátítani. De az anyanyelvemet nagyjából tudom helyesírásilag is (csakúgy mint te, mert tökéletesen írsz, ezt a beírt soraid is bizonyítják), és ezt annak tudom be, hogy engem még a sok reform előtt helyesen tanítottak az alsó tagozatban (a felső tagozat más, nekem mindig is csak az alsó tagozat a vesszőparipám, szvsz. az alapokat kell jól lerakni a többi könnybben megy...)

(Még valami... a nagyobbik lányom kéttannyelvű gimnáziumban vlgzett. A fekvételi három témakörből állt: matematika (nem magas matematika, hanem inkább logikai matematikai feladatok) szövegértelmezés (ezt nem tudom röviden leírni, de ha valakit érdekel megpróbálom bővebben elmesélni), és logikai feladványok (ezek nagyjából olyanok voltak, mint a Füles rejtvényujságabn). Ő a rábeszélésemre ment felvételizni, próba szerencs jelszóval, és igen magas pontszámmal került be. Azaza, végülis a nyelv és a matematikai-logikai készség valahol összefügg. Ez a lányom az, aki nagyon rövid idő alatt meg tud tanulni középfokú nyelvvizsgára egy nyelvet pl. A másik (bölcsész) vért pisilt, mire letette az angol középfokot - pedig ő aztán úgy ír helyesen magyarul mint a cövek, lévén magyar-esztétika szakon végzett...

Előzmény: rocher (37)