Bandyta Creative Commons License 2004.04.14 0 0 138
Az első CoV ami a kezembe került stílszerűen a második volt.Erről már volt szó,arról viszont nem,hogy innen tudtam meg,hogy,hát igen,ezzel a James Bond-i kütyüvel bezony jáccani is lehet (Meg a villanyvonatot irányítani,legalábbis egy korabeli szakkönyv szerint,hehe)...és így mindjárt világossá vált,hogy a kresz-oktatóm mért közölte velem mérhetetlen fensőbbséggel néhány hónapja,hogyaszongya "hétvégén kiugrok Bécsbe egy komondorért".(Nem vicc,egyébként tényleg azt hitte-nem volt egyedül-ez a profi típusjelölés,bár kicsit csodálkozott.Ne felejtsük azonban,hogy ebben az időben egy menőbb kocsit úgy hirdetnek,hogy "metálkék,bőrülés,ABS,ASR,borkomputer".A hi-tech és a magyar(lakótelepi) folklór szép keveréke.)
Az első játékok beszerzése...na,ezt azóta sem feledem a CoVboynak.Valakinek,aki azt kérdezte,hol lehet játékot VÁSÁROLNI azt felelte,hogy hát ugyi,bemegy az ember az első Novotrade boltba ( látni vélem a legendás kaján vigyort)...hát én,akkor még törvénytisztelő állampolgárként bementem és kértem is egy Impossible Missiont,ha jól emlékszem.Soha nem fogok kigyógyulni az eladó pillantásából,meg a távozásomat kísérő alig fojtott megjegyzésekből.Mindegy,tanul az ember,így hamarosan,cserealap nem lévén tarhálós alapon szert tettem olyan gyöngyszemekre,mint a Donkey Kong,vagy a Wizard of War (Minden Idők Top 10).A lap folyamatossá váló fogyasztása azonban égető problémává emelte a stabil beszerzői forrás felfedezését.(Megjelent a Pirates! leírása)A kincsesbánya egy 4-5 emeletes iskolaépület volt,ahol szombatonként összegyűltek a szekta tagjai és az összes emeleten folyt a csere meg az üzleti tevékenység.Felejthetetlen az a zsivaj,pittyegés,dübörgő C-64 zenekavalkád..
Eleinte tudatlanságom miatt sok megaláztatásban volt részem.Emlékszem,tán a Sunny Shine-t kerestem.Alázatos kérdésemre az eladó fiatalember (olyan hatévesforma lehetett)a messzeségbe révedt,majd egy idő után annyit mormolt:"Stary,jak swiat.."ami hevenyészve annyit tesz,"öreg,mint az országút.." és undorral elfordult.(Amennyiben ezt a programra értette,az az USA-ban kb.3 hete jelent meg,és internet,bármennyire is hihetetlen,nem volt még.)
Rejtőijelenetkövetkezett,térdreborultam,kérleltem,köpjön le,vessen meg,de adjon el nekem egy példányt az áhított softwareből.A fiatalember teljesítette kérésemet,leköpött és eladott egy sunnyshinet.
Mint azonban tudjuk,teher alatt nő a pálma,a CoV már-már mazochizmusba hajló tanulmányozása lassan meghozta gyümölcseit...
Folyt.köv.