vtdriver Creative Commons License 2004.04.03 0 0 2433
K_Pisti,
nekem mindkettohoz volt szerencsem most G5-om van, ezek az en tapasztalataim:
1. Nem tudom nalunk mennyi a kulonbseg, de usa-ban most olcsobb a G5 mint a G3 utolso ara. Amugy a semmi xtra, a +1MP -t meg a fekete szint leszamitva. Asszem a kijelzojenek nagyobb a felbontasa de ez nem tunt fel a hasznalatban. Ez manapsag nem igazan indokol kulonosebb arkulonbseget foleg ha azt nezzuk hogy az ujabb modellek tobbet tudnak es olcsobbak mint az elodjuk.
2. Elessegben nem vettem eszre kulonbseget, a G3 semmikeppen sem produkal eletlenebb kepeket...
3. En szemely szerint nem talaltam a G5-ot zajosabbnak, igaz ISO100-nal nagyobbal talan nem is hasznaltam, ha kellett akkor inkabb letettem valahova vagy allvany... Eddig mindig sikerult megoldanom.
4. A G3/G5 kihajthato-forgathato keresoje oriasi elony az S50-el szemben. Ez lehet hogy most jelentektelennek latszik, de ha mar megvan nem tudnal lemondani rola....
5. Az AF a G3-nal is ugyanilyen volt es (szerintem)nem lassabbak egyik hasonlo kategoriaju gepnel. Mint mar elhangzott "single"-re kell allitani "continuous" helyett es akkor nem "maszatol".
6. Gyenge fenyviszonyok kozott az EOS 5-om is nehezen fokuszal.. Csodakat ne varj, de ahogy mondtam, (szerintem) ebben a kategoriaban nem rosszabb a tobbinel..
7. A kromatikus aberracioban a G3 leveri a G5-ot, vannak helyzetek amikor ez nagyon kijon...
A G3-nal fel sem tunt hogy van, ennel meg egybol eszrevettem...
8. Nekem a G3 is keson jelzett, amikor "szolt" hogy kezd merunli akkor mar csak par kepet tudtam csinalni - az elozo 2-300 utan...
9. Nem folosleges az 5MP de az igaz hogy nekunk egyszeru felhasznaloknak mindegy. A4-es nyomtatasban en nem vettem eszre kulonbseget a 4 es az 5MP-s kep kozott...
A kartyara nem fer szamotteven tobb kep a G3-nal. En 2db 256MB-ost hasznalok, az nekem boven eleg.
Hat nekem ennyi a tapasztalatom. Ha van meg valahol uj G3 es meg olcsobb is mint a G5 akkor en azt vennek... Nagyon jol sikerult kis gep! A G5-ot sem fogod megbanni, de osszessegeben a G3 jobb...

Előzmény: K_Pisti (2419)