Mentat Creative Commons License 2004.04.02 0 0 105
Idike!

Nem szeretnék hosszas vitába bonyolódni veled, megértem, hogy meg kell oldanod a gyerek elhelyezését máshol. DE:
mivel a legnagyobb fiam elmúlt 4 éves, tehát kb. annyi idős, mint tavaly volt a tied, így tapasztalatból a következőket mondanám:
ha egy jól ismert nagyszülőnél alszik néha 1 éves kora után, az nem valószínű, hogy nagyon rossz a gyereknek, viszont 4 évesen, rengeteg fantáziával lehet, hogy erős szorongás fogja el a repülőn egyedül. Nem biztos, de lehet. Hihetetlen, hogy egy 4 év körüli gyerek mikre képes gondolni. Én is most tapasztalom, hogy mi minden jut az eszébe. Egyetértek azzal a véleménnyel, hogy harmonikus családi kapcsolatban nyugodtan a nagyszülőkre lehet néha bízni a gyereket, nem lesz tőle semmi baja. Én nem tudnám pár napnál tovább, de miattam és nem a gyerekek miatt. Azt viszont mindenképpen túlzásnak tartom, hogy a tök vadidegen repülős személyzetre bízva repüljön Londonból Budapestre. Persze valószínű, hogy túléli és nem kell ezt sem túllihegni. Csak annyira lovagoltál a trauma dolgon, akkor viszont ez nagyobb trauma.