Törölt nick Creative Commons License 2004.03.27 0 0 1736
Szia Gyémántbányász! Tudod, Nekem megvan a Yezus Lyzardtól a Daydream Nation című lemez, és már többször nekiültem, hogy na most végighallgatom, de néhány másodperc után ijedten ugrottam fel, arra gondolva, hogy szerelőt kell hívnom a Hi-fi Berendezésemhez, elromlott. Aztán mindig rájövök, hogy nem is, ezek a túlvezérelt zörejek Thestosteron Moré együttese "zenéjének" részét képezik, és ilyenkor el is párolog egyből a nagy nekibuzdulás. Így eddig sajnos nem volt alkalmam felfedezni az általad említett éteri harmóniumokat, nem volt még lelkierőm végigmenni a melódikus dallamokhoz vezető, rettenetes zörejekkel telezsúfolt úton. Érdekes ez amúgy, mert Brian zenéje éppen ellenkezőleg működik: az andalító hangzásokat időnként, 20-25 percenként disszonáns fordulatok szakítják meg, visszatérítve a hallgatót az álmok földjéről a nyers Valóságba (pl. Wind Chimes, Cabin Essence). Ez így sokkal menőbb szerintem. Az erről alkotott Véleményeink radikálisan különböznek egymástól úgy látszik, ez egy fontos különbség Kettőnk között.
Előzmény: Észak Gyémántja (1735)