burcsaIII Creative Commons License 2004.03.26 0 0 38
Szerintem egy kicsit parttalanná válik a vita, mert belementek egy olyan számháborúba, ahol mindenki össze-vissza lövöldöz. Szerintem akár aranyoldalakból-hirdetésből, akár ismerősön keresztül is járhatsz jól, járhatsz rosszul. Sajnos semmire sincs garancia. Annyiban azonban igaza van azoknak, akik nagy cégekkel csináltatnak, akik sokat költenek adott esetben hirdetésre is, hogy ezek a cégek ritkábban tűnnek el egyik napról a másikra (kis szakikról, akik így-úgy dolgoznak millióegy ilyen történetet hallani, magam is köeli áldozata voltam egy ilyennek: mit tudsz csinálni, anyagárat oda adtad, a munkát félig és szarul csinálta meg, nincs pénze visszafizetni, most kezdj egy kilátástalan macerás pereskedésbe?!), nagyon sok esetben kisebb előleget kérnek, jobban tudod érvényesíteni az igényeidet (ha bemész a főnökhöz az az alkalmazottat inkább leszúrja és kér tőled elnézést, mint egy szaki, aki a saját munkája miatt kéne, hogy szégyenkezzen), adott esetben nekik a jó hírük megéri azt, hogy újracsinálják az egészet, árleszállítást adjanak, stb.. De végülis szerintem ez csak a praktikus oldala az egésznek: a döbbenetesen elszomorító az, hogy akár így, akár úgy találsz magadnak mestert nagyon magas százalékban kétes minőségű munkát kapsz. (Határidő igen csak mozog, a munka általában nem alapjaiban rossz, hanem csak itt-ott-amott vannak aprócska hibák, aztán eltelik egy-két hét, és még egy rakás aprócska dolgot észreveszel, és utána jön még csak a tartós teszt, amikor még tényleg a francba kívánod a "mestert". Szomorú.)
Előzmény: Erzsébeti (37)