Sandorson Creative Commons License 2004.03.10 0 0 580
Rendben, én sem vitatkozni akarok, sőt megköszönöm Neked, hogy veszed a fáradságot a beíráshoz. Amiből idéztél az a 94/2003. (VII. 2.) kormányrendeletre utal, abban tényleg az szerepel amit te mondtál, ez a rendelet azonban pont az EU jogharmonizáció jegyében született meg, ugyanakkor május 01-től értelemszerűen hatályát veszti, hiszen helyébe lép az Európai Unió 2037/2000 EC rendelete; tehát az éppen nem igaz, hogy az EU csatlakozáshoz semmi köze nincsen az egésznek; EU csatlakozás nélkül nem lenne szükséges az átmenetileg hatályos 94/2003. rendelet sem. De a lényeg az, hogy HCFC-s készüléket bizonyos kivételektől eltekintve tényleg nem lehetne hivatalosan árusítani már most sem. Dehát pont ezért lehetnek ezek most kedvezőbb árúak. :)Egyébként az országban üzemelő klímák többsége nem új gázt használ és ezzel együttis kifogástalanul és biztonságosan működik. LG témában sok véleményt hallottam, a marketingtevékenységük tényleg erős :), de azért az általad jelzett "nem azt mondom hogy totál gagyi de..." szinvonalnál "picit" jobb, ha objektíven nézed. Pl. egy lent is említett 2,6 kw (LG LS-Q096ABL) készülékért szerintem igen jó ár-érték arány a 120E, vagy te nem így gondolod? Az önmagában szerintem nem érv, hogy 13 éve nem volt LG klíma, az pl. jobban meggyőzne ha konkrét és esetleg statisztikai értelemben is jelentős hányadban előforduló, némileg objektivizálható negatív tapasztalatokra utalnál. Egyébként az általad említett Toshiba pl. csakugyan jobb lehet, csakhát fizesse meg az ember. Az ár-érték arány tekintetében nem hinném, hogy jobb lenne. A piacon alkalomszerűen feltűnő, fél évig forgalmazott, majd kivonuló ilyen-olyan készülékek tekintetében igazad van, na azok a gagyik. Egyébként nem vagyok LG ügynük , sőt HCFC téren sem vagyok érdekelt. :)))
Előzmény: klímás (578)