shiraz Creative Commons License 2004.03.05 0 0 22887
haho,

tenyleg konstruktiv iranyba megy a beszelgetes :)

szerintem a topic pontozasi rendszere elsosorban a topiclakoknak szol, es nem akar Wine Spectator lenni. ha barmifele objektiv borminosito rendszer fele mennenk el, aranytevesztesben lennenk.
en rengeteg pontozasi formaban biraltam mar bort eletemben mikndegyiknek lehet elonyeit es hatranyait felsorolni de a topic rendszerenek a lenyege az egyszerusege es szerintme a jatekos volta. nem az a cel hogy egy 8 ponttal piacbefolyasolo tenyezove avanzsaljunk, hanem hogy magunknak visszakeresheto adatokat raktarozzunk el.
maradjon ez meg jateknak , szabadidonek:) aki komolyan akar borkereskedelemmel foglalkozni azt varom egy mas beszelgetesre :))) de csak szenvedest igerhetek es sok rossz bort :))) na meg szuklatokoru piacot :)))
a vakkostlas gyakorlasa tenyleg eredmenyre vezet. minel inkabb csak a b orra magara koncentralsz annal melyebbre tudod asni magad benne, felfedezed az apro szepsegeket de idod kell hagyni ra foleg ebben a korben ahol az elvezet is fontos.

latom sokakat magyarazkodasra osztonoztem , nem akartam, csak erdekelt a velemeny es a pontozas oka.

udv