levi bá Creative Commons License 2004.03.05 0 0 topiknyitó

Nocsak, mit hall az ember...Azt hittük eddig, hogy nagy a béke a szélsőbaloldalon.
A választásokkor még nagy volt az összhang. Púposéknak még kellettek a Munkáspárti szavazazatok, a régi szakik, munkásörök voksa.
Aztán kiderült, hogy a jóléti rendszerváltás 40%-os gázáremelést, 30%-os villanyáremelést, és drasztikus gyógyszeráremelést jelent. Az öreg szakik elfordultak a bankárkormánytól. De Púposékat nem olyan fából faragták, hogy emelett csak úgy szó nélkül elmenjenek.

www.magyarhirlap
A szocialisták nyomást gyakoroltak a Munkáspártra?

Az MSZP önkormányzati szinten próbált nyomást gyakorolni a Munkáspártra, hogy vonja vissza népszavazási kezdeményezését a kórház-privatizáció elutasításáról, és ne induljon az európai parlamenti választásokon – mondta Thürmer Gyula pártelnök. Az MSZP szóvivője ezt cáfolta. "A Munkáspárt tántoríthatatlan, március 10-én benyújtjuk a népszavazás kiírása érdekében összegyűjtött 270 ezer aláírást" – mondta Thürmer, aki találkozót kért az államfőtől és a kormány-főtől. Elállnának a népszavazástól, ha Medgyessy Péter megígéri, nem lesz kórház-privatizáció, és meneszti a szakminisztert.
A nyomásgyakorlás kisebb-nagyobb fenyegetéseket jelent – mondta a Munkáspárt elnöke. Például azt, hogy több pénzt kérnek majd a helyi pártszékház bérletéért. A fővárosban Angyalföldről, illetve Nógrád, Baranya, Békés és Szolnok megyéből érkeztek jelzések. Hadüzenetnek tekintik Kovács László MSZP-elnöknek egyik nyilatkozatát is, amelyben szélsőségesnek, antidemokratikusnak minősítette a szervezetet. A Munkáspárt semmilyen fenyegetés hatására nem áll el a népszavazástól – közölte a pártelnök. Thürmer Gyula levélben találkozót kért Medgyessy Pétertől és Mádl Ferenctől. Szeretné, ha ez még a 270 ezer aláírás március 10-ei beadása előtt megtörténne. Szerinte ez a népszavazás is lehetne az EP-választással egy időben, június 13-án.
Más, szintén munkáspárti forrásból úgy értesültünk, nemcsak fenyegetéssel, de pozícióajánlatokkal – igazgatósági, felügyelőbizottsági tagsággal – is próbálták egyes szocialisták rávenni a munkáspártiakat, ne kezdeményezzenek népszavazást és ne induljanak az EP-választáson. Az MSZP szóvivője, Nyakó István cáfolta, hogy bárhogyan is befolyásolni próbálták volna a Munkáspártot. Ez egyetlen vezető testületben sem merült fel – mondta. Jánosi György választmányi elnök a hírt lapunknak képtelenségnek minősítette.