Sheme Creative Commons License 2004.02.27 0 0 121
Hi Laa-Yosh!

Ez egyáltalán nincs túlmisztifikálva, szerintem Téged elvakít az a mondat, hogy egy kép többet ér, mint 1000 szó.
Vagyis a csili-vili oldalakon található szövegek és képek vizuálisan ugyan lehet, hogy megfogják az embert, azonban az információtartalma kevés az oldalaknak.
Mire is gondolok? A szövegekből pont azt tudjuk meg, amire 5 perc alatt is rá lehet jönni - load/save/quit/stb. Engem nem érdekel, hogy:
- a kvék 41-ben a chain/railgun 2.3mp alatt töltődik és óriásit sebez, szaggat,
- a lövés hangja a 17 hangfalamból úgy jön a fülembe, hogy összecsinálom magam,
- Jones közlegénnyel meg kell találni egy elveszett gyémántnyakéket, de ez már a kedves játékos dolga, maradjon valami öröm neki is
- és még sorol6nám

Nincs információ a játékról! Annak idején az tetszett a CoV-ban, hogy szájbarágós volt a leírás, ezért volt az újság, hogy segítse a magamfajta bénákat, akik nem tudtak végig menni segítség nélkül a Bosszún/Új Vadnyugaton, a Soul Cristal-on, stb.
Aki meg úgy érezte, csukodt szemmel végig nyomja ezeket, annak nem kellett (volna) elolvasni a leírásokat és szitkozódni, hogy miért közlik a leírásokat végig?

Ma mi van? Nincs egyetlen olyan játék, amiről precíz leírást kéne csinálni, hiszen a mai játékokban, vagy:
- lőni kell és keresni egy ajtót,
- vagy tövig nyomni a gázt és elgázolni a gyalogosokat

Mondj a Lost Files of the Sherlock Holmes-hoz hasonló szintű kalandjátékot most! Na ugye!
(Azért a Tir Na Nog-ot leírhattátok volna végig, mert még most sem tudtam elvergődni a végére.)

És miből tud megélni az újság manapság? Elég, ha veszel egyet és kiderül számodra is. Egyszerűen nincs rendes játék, helyette a léggömböt kell fényezni, csakhát a mi korosztályunk szívébe zárt egy újságot, melynek színvonala fényévekre van a mostaniaktól - vagy akkor voltunk fiatalok.

Előzmény: Laa-Yosh (120)