balgár Creative Commons License 2004.02.25 0 0 698
Kedves Ödönke!

Démon ügyben írod: „Ez olyasmi dolog, mint hogy egy keresztény követhet-e el bűnt? Igen vagy nem? Ír-e ilyet a Biblia?”

Err?l a Biblia bizony nagyon sokat ír, err?l beszél Pál a Római levélben, s?t János els? levelében azt mondja, hazug az a keresztény aki azt állítja, hogy nem vétkezett, becsapja magát és Istent is hazuggá teszi. Azt viszont SENKI nem mondja (a Bibliában), hogy démon lehet keresztényben. Ezzel szemben azt mondja az Ige, ahol a Szentlélek, ott a szabadság. A keresztényben bent van a Szentlélek, és soha el nem hagy. Azt mondod, hogy ha vlaki nincs full töltve Szentlélekkel, akkor befér egy démon és a két szellem eléldegél egymás mellett?

„Aludtam rá egyet (6-7-ig) és úgy találom, hogy van ilyen ige: Mát. 15.22-26
És ímé egy kananeus asszony jövén ki abból a tartományból, kiált vala néki: Uram, Dávidnak fia, könyörülj rajtam! az én leányom az ördögtől gonoszul gyötörtetik. Ő pedig egy szót sem felele néki. És az ő tanítványai hozzá menvén, kérik vala őt, mondván: Bocsásd el őt, mert utánunk kiált. Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz. Az asszony pedig odaérvén, leborula előtte, mondván: Uram, légy segítségül nékem! Ő pedig felelvén, monda: Nem jó a fiak kenyerét elvenni, és az ebeknek vetni.”

Az Ige nagyon jó, de benne van, hogy Jézus „fiak” alatt Izrael fiait érti, maga mondja, (mondhatnám definiálja): „Izrael házának elveszett juhai”.

Engem arra tanitottak, hogy a keresztényekb?l (is) rendszeresen ki kell üzni a démonokat. De arra jutottam, hogy ilyen gyakorlat soha nem volt, s?t ilyen egyszerüen nincs a Bibliában! Jézus nem ?zte tanítványaiból, tanítványok nem kérték erre Jézust, viszont a démonoktól megszabadított emberek (esetenként) megtértek. Azt valóban nem irja sehol a Biblia, hogy nem LEHET démon keresztényben, de úgy gondolom, ha lehetne, akkor Pál írta volna a korintusiaknak, meg a többieknek, hogy ?zzék egymásból. MIÉRT NEM IR ERR?L?

Ezért vetettem fel itt a kérdést, de senki nem tudott olyan igét mutatni, nemhogy kett?t, egyet sem, hogy keresztényben démon lett volna. (A kisdobos becsületszót sem fogadom el.)

Kérlek téged is, ismerd el, hogy mit (nem) mond a Biblia. Ha van újabb felvetés, örömmel és nyitott szivvel megvizsgálom.