Joule Creative Commons License 2004.02.24 0 0 51
"automatikus beállitás villanyfény mellett nem az igazi, de legaláb a vakumód váltással ez kompenzálható"
A vakúmód váltást nem értem. Comment???
Gyenge megvilágításnál ennél a gépnél az "éjszakai mód" kiváló. Csak azt nem értem miért ezt a nevet kapta a funkció? Éjszakai fotózásra nem ez a gép való úgy sem. "Gyenge fényű" kifejezés talán jobban passzolna. (csak nem jól hangzik)
Ennél a funkciónál expozició korrekcióra sem igen lesz szükséged. De mint írtad, intenzíven gyűjtöd a tapasztalatot, akkor meg úgy is észre veszed. Az autómata beállítást szinte csak kültéren használom.
Beltérben próbáld ki(azért nem sötét szobára gondolok): PAS mód,ISO 200,vaku kikapcs; +0,5 exp.korrekció (nem okvetlen).
Meg fogsz lepődni.
Ha egy izzólámpás megvilágításnál "túlválasztassz" ISO400-ra, add meg a fényforrást is a színek megfelelőek lesznek. Egyéb esetekben piszok jól működik a fehéregyensúly autómatika.
Ennyit a 6340 vs. gyengefény tapasztalatról.
Kellemes használatot!

-J-
Ja! Még valami! Mielőtt nekiállnál bosszankodni ha esetleg nem müködik rendesen az autófókusz, és a led már pirosan jól kivillogta magát, vedd el az újjad az AF szenzor elől. :)
Röhejes tanács tudom, de ez a gép "fogásából" adódóan könnyen előfordulhat.

Előzmény: miklos1234 (50)