Törölt nick Creative Commons License 2004.02.22 0 0 349
Nem értékelkötelezett vagyok, hanem nagyon is pragmatikus.

Nem tudom elképzelni, hogy egy expanzív csoportosulás tudna magára nézve betartható alkut kötni.
Olyan alkut, amiben nem érvényesíthetné az érdekkörébe vontak összetartó erejét, gazdasági, politikai törtetését, tulajdonképp a társadaslmon belül uralkodásra törését. Ismert a Hit gyüli vonzódása a hálózatban, egymás üzletét segítve, annak hasznának egy részét a közösség részére is átadva való üzemelésre. Ez a P2-es páholyhoz hasonló szerveződés kialakulásához vezethet bármilyen nagyobb méretű társadalmi beágyazódás esetén.
Ennyi erővel az Apró klánnal egy alku sokkal praktikusabb választás, mert azok legalább nem akarják a hatalmat vallással ideologizálni.
Mit vallással, vallási túlfűtöttséggel, ami azért rajtuk kívül max a Jehovistákra jellemző.

Semmivel nem vagyok illetékesebb, mert a hatalomba/hatalomközelbe kerülésük beláthatatlan következményekkel járhat, így mindegyik osztat számára óvatosan kezelendők.
Az SZDSZ ezzel a kokettálással a komolyanvehetősége morzsáit is feléli szerintem.
Ez csak egy szűk hiszterolib kör érdeke, akik a személyes pozícióikért harsánykodnak.

Előzmény: Lucass (341)