taltam Creative Commons License 2004.02.17 0 0 topiknyitó
1. Közös EP listát?
2. Közvetlen KE választást?
3. Kisebb parlamentet?

Az 1-nél mondjuk egy olyan listát képzeljünk el, ami - mint azt Megyó mondta - 50-50 %-os, és MSzP: 10, Fidesz: 10, SzDSz: 2, MDF: 2.

Szerintem:
1: NEM
2: NEM
3: IGEN

1: A közös EP lista egy olyan felvetés, amit MP sem gondolt komolyan, a MH újságírójának van igaza: "Medgyessy Péter ajánlata éppenséggel a kampány kezdete". http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=79296
Veszélyes fegyver, nem lehet szerintem felmérni, hogy reagálnak rá a választók, vonzza vagy taszítja majd őket - főképp hogy a Fidesz is taktikázásba kezdett, jó rendőr - rossz rendőr, Orbán és Áder...

2: Populizmus a köbön. Ahogy már itt a fórumon is többen leírták, vagy a politológusok rámutattak, ott kell közvetlenül választani KE-t, ahol jóval nagyobb szerepe van! Azt már csak csendben jegyzem meg, hogy jópár lélegeztetőgépet lehetne venni a költségéből...

3: Ez is kőkemény populizmus, de tény és való: pénzt lehet megspórolni. Ha a 250-ből indulunk ki, az 136 képviselő mínuszban, ez már elve rengeteg pénz, és akkor nem beszéltünk arról, hogy az ő titkárnőik, szobáik is felszabadulnak.