bacsa34 Creative Commons License 2004.02.17 0 0 265
Szia Cserfa, rég láttalak:-)
Olvastam a nem túl rövidre szabott írásodat, amit 15.-én írtál, és elgondolkoztam. Írtad, hogy nem bibliai az a nézet, hogy a rossz dolgok mögött a sátánt, és annak a gonosz szellemeit kell keresni. Én az Igében azt olvastam, hogy a sátán embergyilkos volt kezdetektől fogva. Mint örjöngő oroszlán körbejár, hogy elveszítse azt, akik Krisztusban vannak. Hogy elhitesse, elkápráztassa a legkülönbeket is. És nem véletlen figyelmeztet bennünket az Ige arra, hogy álljunk a résre, mert ha meglankadunk, ha csak egy kis támadási felületet hagyunk magunkon, akkor azt a sátán azonnal kihasználja. Tehát én azt mondom az sten beszédére hivatkozva, hogy nagyon valósak a démonok, és igenis ott vannak a mindennapokban is minden ember körül, ahogyan Isten angyalai is az igazak körül, hogy óvják, védjék a választottakat."Nem vér, és test ellen van nekünk tusakodásunk...."Pál is figyelmeztet bennünket, hogy a keresztény élet egy folyamatos szellemi harc. Az egész föld egy szellemi harcmező. Ha keresztény vagy, akkor önkéntelenül belecsöppensz ebbe a harcmezőbe. Vagy felveszed a fegyverzetet, és harcolsz, vagy hagyod magad az ellenségnek. Mert ellensége mindíg van Isten népének, és ahogy az Ige is írja, "nem alszik...".
Valóban van egy olyan életmód, amivel ellene lehet állni a sátánnak, és a démonainak. De nem véletlen figyelmezteti az Ige azt az embert, aki kiseperte a házát, kiűzött az életébűl minden bűnt, és minden gonosz szellemet, hogy töltse be azt, ami így megüresedett, Szent Szellemmel, mert ha nem tölti be, akkor a visszatérő gonosz szellem nem egyedül jön vissza, hanem erősítést hoz, és beköltöznek újra a házba. Tehát a gonosz szellemek minden vágya az, hogy beköltözhessen az embert testébe, és ami Istennek a legkedvesebb, azt bemocskolja.Jézus ezeket a gonosz szellemeket kiparancsolta az emberből. Olyan is volt, akiben egy egész légiónyi démon volt, ahogy olvashatjuk az Igében. Amikor Jézus a tanítványokat kiküldte szolgálatra, akkor is mindíg adott nekik hatalmat ezek felett a gonosz szellemek felett, és ahogy olvashatjuk, a tanítványok csodálkozva jöttek vissza, hogy ezek a démonok engedni kénytelenek Jézus nevének. Tehát nagyon sok példa van az Igében arra, hogy a démonokat igenis el kell kergetni. Rájuk kell szólni hatalommal, Jézus nevében, hogy menjen el, és ő kénytelen elmenni.Természetesen nem az a legfontosabb feladata a keresztényeknek, hogy minden bokorból démont űzzön. De néha elkerülhetetlen.Emellett természetesen hirdetni kell azt az életmódot, amivel valóban távol tudja magától tartani az ember a démonokat.