Mr.Q. Creative Commons License 2004.02.16 0 0 472
Most jut eszembe. Amikor a "omission"-okat firtattam, magától értetődően láttam az a 9fokos kihagyásról szóló hapgoodi megjegyzést is, csak kíváncsi voltam, most is ugyan olyan lelkesedéssel vágod-e rá, hogy a másik 16 fokkal együtt kijön a 68 fok. Sajanos rávágtad, pedig ez az egyik legkevésbé bizonyított része Hapgood értelmezésének. Azt gondoltam, tudomásul vetted a mi jogos kifogásunkat, hogy a kihagyásokat semmi nem indokolja azon túl, hogy Hapgood értelmzésének kedveznek. Nem tudom már én mondtam vagy kiran először a "bűvészkalap" hasonlatot, de Hapgodd munkája erre hajaz a leginkább. Ha kell, kihagy valamit, ha kell, összeragaszt. Én nem nyelem le ezt addig, míg nincs jobban alátámasztva.

Másik meglepő bejelentésed most a mercator vetületről szól. Hadd kérdezzem meg, ez most új motívum, vagy eddig is erről beszéltél? Most úgy mondod, mint trivialitást. És akkor hol marad a Cairo középpontú equidistant vetület, amire annyira rábukott Hancock? El kéne dönteni, mercator vetület vagy micsoda amiről beszélünk.

Előzmény: AugustvonMackensen (470)