nord Creative Commons License 2004.02.03 0 0 17
Szinte egyszerre írtunk (még a sorszám is ugyanaz lett:)

Igen, a DX 6490 nekem is a szívem csücske lenne, szép gép (nekem) nagy tudással. Lehet, hogy ezt a tudást ki se tudnám használni, akkor viszont az árkülönbözet már sok.

6440: úgy gondolom, nekem a 3 mpixel elég lesz, így az a plusz 1 mpixel nekem nem ér meg 30ezerrel többet.

LS633: az biztos, ha kijelzőben valami a csúcs, akkor az az OLED.
De új gépként biztos szívrohamba vinne az ára... Ráadásul a 6340 4× optikai zoommal rendelkezik a 633 pedig - úgy tudom - "csak" 3×
Tényleg: a gyakorlatban ez mennyire jelenthet nagy különbséget?

Fuji: amíg az S5000 alatti gépek csak ISO100-at tudnak, addig nálam azok kiesnek.
AZ S5000 tényleg gyönyörű. Nekem igazából az ilyen pofás gépek tetszenek (na meg a Panasonic DMC-FZ2. 12× optikai zoom, Leica optika ,képstabilizátor... Csak ne 130ezerbe kerülne, ráadásul 2Mpixellel.)

Minolta Z1: sajnos ő pont olyan, hogy minél többször ránézek egyre kevésbé tetszik. És ettől sajnos a tesztekben írt hibák is felnagyítódnak.

Olympus: hát igen.

Nekem a Nikonnal egyetlenegy problémám van: tudom, hogy műanyagok a kompakt gépek, de azért ennyire nem kéne mutatni... Pl. a Kodak azért próbálja valahogy (jó értelemben) becsapni az embert és ez jólesik, hogy a masszívságot nem csak írják, hanem sugallják is a külsővel.

Ami viszont a képminőségen kívül nagyon tetszik a Nikonnál: nagyon sok féle programmotívumot tud.
Nekem, mint kezdőnek ez biztosan sokat segítene.

Üdv.

Előzmény: Fülöp János (15)