JFEry Creative Commons License 2004.02.01 0 0 192
Rendben van, tényleg csak műszaki vagyok, és vannak olyan kérdések, amikkel még csak érintőlegesen sem foglalkoztam.
Ám fenntartom, hogy az ionok "mechanikusan" is szétválaszthatóak. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem egyszerű szűrés.

Talán kiindulhatunk abból, hogy az ionkeveréket(gőz) megfelelő elektromos térrel is szét tudnám választani. Természetesen ez áramfogyasztással jár. Feltételezem, hogy ez az áram nem szükségszerűen azonos teljesítményt jelent, mint a folyadékból elekrolízissel való kiválasztás esetén.

A termikus bontásienergia azonos mértékű az égéshővel. Az égés során viszont nem ionok, hanem vegyületek a termékek.
Tehát a betáplált hőenergia azon a folyamati szinten, ami az elvi diafragmánk vízgőz oldalán van, nem azonos az égéshővel. Véleményem szerint több mint a bontásihő. Annyival több ami az ionokban elektromosan tárolódik.
Ilyen értelemben írtam, hogy a bontásihő(energiája) nem azonos az ionizációs energiával.

Az oxigén "nemesgáz -elektronkonfigurációja" elektromosan nem semleges."

Itt most butaságot írtál, mert az oxigénmolekulában (O2)

Nem. Félreértesz!
Nem az oxigén gázról, hanem az oxigén ionokról írtam.
Az ionállapot instabil.(ilyen értelemben instabilak)
Ha semlegesítjük az ionállapotot okozó elektrontöbbletet az oxigénion-gázt, így oxigén elemé alakíthatjuk. (O2)

...
Ezzel együtt szakítok rá időt és a folyamat elektromos egyensúlyának is utána nézek.

Előzmény: petike23 (191)