apaf3j Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2147
Sziasztok!

Nem olyan nagy durranás ám megcsinálni ezt az egész fordított objektíves dolgot! Akár kézzel is oda lehet fogni az adapterhez az objektívet, bár a fordítógyűrűvel sokkal kényelmesebb. Én egy régi Pentacon 1.8/50 obival csináltam így képeket, és nagyon jók lettek (szerintem). Ha valaki röviden leírná, hogyan lehet képet feltenni, akkor szívesen mutatok egyet-kettőt. Úgy gondolom, hogy ezt az objektívet használtan elég olcsón meg lehet kapni, de persze más típus is jó -- bármilyen alapobjektív megfelel, csak a használatához egy olyan fordítógyűrű kell, amelyiknek az egyik oldalán az objektív szűrőmenetébe illeszkedő (nálam 49 mm), a másikon pedig a G1/2/3/5 adapterének menetébe (ez általában 52 vagy 58 mm) illeszkedő APAMENET van. Ilyet készen kapni tudtommal nemigen lehet, én itt, az Index fórumon tettem fel erre vonatkozó kérdést, és kaptam ajándékba az egyik kedves fórumtárstól egyet :-))). Ha valakinek nem világos, szívesen lefotózom a gyűrűt, és elküldöm a képét (vagy felteszem ide -- ha megmondjátok, hogyan kell).