moonshadow Creative Commons License 2004.01.23 0 0 80
"Ja, amúgy mi nem stimmel a dinoszauruszos becsapódással?"

Itt találtam egy szakdolgozatot amiből belinkeltem az idegen csillagos ábrát.

Annyi bajom volt a dinoszauruszos elmélettel, hogy azt mondják: Jött egy idegen csillag és a naprendszer szélén kimozdította az Oort felhő objektumait és egy ilyen objektummal ütközött a Föld, és ettől kipusztultak a dinoszauruszok.
Most képzeletben kezdj összetolni két gömbhéjat egymásba. Az egyikben ott a Föld és láthatod, hogy a mikor az idegen csillag még az Oort felhőt el sem éri, akkor az idegen csillag saját Oort felhője már eléri a földet.
Tehát elég forgalmas lehet olyankor a naprendszer amikor egy idegen csillag akárcsak súrolja a szélét.
Úgy gondolom, hogy egy ilyen esetben nem egy-két nagyobb meteorral kellene számolni egyidőben, hanem sorozatos becsapódásokkal, akár 10-20 nagy objektummal is amire viszont nem találtak bizonyítékot. (Persze ehez tudni kéne, hogy valójában milyen sűrű az Oort felhő.)
Ebből azt szűrtem le, hogy ha a dínók 1 nagy meteorit vagy üstökösmag becsapódástól haltak ki, akkor azt nem idegen csillag okozta, hanem egyszerűen így jött össze.
Most is benne van a pakliban, hogy egyszercsak jön egy üstökösmag és megkongatja a Földet.

Előzmény: Tim the Enchanter (79)