White Falcon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 7
Csúnya kérdés,nem csúnya válasz.Először is,nem vagyok komcsi.Nem voltam,meg nem is leszek,egész egyszerűen azért,mert nem vonzó ideológia.Ezért előrebocsájtom,ha kicsit többet olvastál volna tőlem,te is tudnád azt,mint Turul,hogy nem az MSZP vagy az SZDSZ híve vagyok.Hosszú sorokban ecsetelhetném,milyen dolgokban nem értek velük egyet,de az nem ez a topik.Ám túllépve ezen,máris besorolsz szavazóik közé,őket pedig rögvest azonosítod azok ideológiájával és tetteivel.Ez már csak azért sem korrekt,mert ez a kollektív bűnösség elve,ami egy elvetendő ideológia,nem is csoda,hogy a nyugati szövetségesek egy évvel a háború után felhagytak vele.És ez önmagaddal szemben sem őszinte,hiszen én csak két évnyi kényszerúttörőséget örököltem a félmúltból,míg mások azért többet,ergo csöppet fura.Az idézőjelbe tett baloldal alatt természetesen az MSZP-t érted.Itt is előrebocsájtom,hogy:
-nem vagyok tagja az MSZP-nek
-sem a FIBISZ-nek
-a BIT-nek sem
-nem vagyok tagja az SZDSZ-nek
-az Új generációnak sem.
Pártoló tag sem vagyok,van egy kormányszóvivőjük,meg egy rakat politikusok,hogy magyarázza a bizonyítványt.
Csak azt kérem,hogy majd akkor rágalmazz,hogy ha kellő alapod lesz rá.Érzékenységet pedig kár elvárni,ha a vitapartner mindent csak Fidesz-MSZP kontextusban lát.Úgy látszik,nem volt feltűnő,hogy csak 85%-a a szavazóknak húz egyik vagy másik párthoz,és azon kívül is van élhető tér.
Végezetül pedig: ha olvastad,külön írtam,hogy nem őket védem,mert ütközik az elveimmel,azt kifogásoltam,hogy alaposabban kidolgozott kritikát is felhozhattak volna,ami korántsem azonos a felhozott tételek negligálásával.Ez a különbség a vitaalapot képző pamflet és az acsarkodást ösztönző vádaskodás között
Előzmény: Törölt nick (6)