erdeitündér Creative Commons License 2004.01.18 0 0 85

Szia Jogakusei!

Te: A család természesen megnehezíti a dolgokat, mert rengeteg kötelességet kell vállalni hozzá. Persze ez is választás kérdése, hogy akarsz-e csatlakozni egy ilyen úthoz vagy sem. Én nem mondom, hogy ez rossz, még véletlenül sem. De az tény, hogy ezek a dolgok is illúziók. Milyen célja van a fajfenntartáson kívül?

Az természetnek egyetlen "láltahó" célja van! Az élet fönntartása, gyarapítása! Vagyis a saját "öncélú" fönnmaradása!

Nézz körül a világban, hogy minden faj, ember, állat, növény fönn akar maradni minden erejével!

De ez a cél?

Az emberiség is a természet játékának eredménye, fejleménye!

Az emberbe is beprogramozta a természet (Isten?) a célját: "Élj és szaporodj, hogy nekem a természetnek biztosítsd a létem!" - Mert én a természet az élet tömegéből állok és minden egyes élet engem szolgál!

Az emberek hajlamosak azt hinni, hogy azért vannak, hogy egyenként nagyon boldogok legyenek!
A természet ezt nem így látja!

Hanem hogy?
Az egyén azért van, hogy a természet akaratát kiszolgálja! Nem azért, hogy boldog legyen!
A boldogság csak az emberek szüleménye, én mint természet megelégszem az ösztönökkel, azt azért programoztam az agyukba, hogy utódokat hozzanak létre! Hát ez a fö célom!

De ha ilyen öncélú a természet és én csak egy eszköz vagyok, akkor nem lehetek boldog?
De, ha boldog úgy is jó! A boldogságot azért találtam ki nektek embereknek, hogy ne legyen olyan unalmas, és ha az én törvényeimet szolgáljátok, akkor néha kicsit ezzel is megjutalmazlak benneteket, mármint a boldogsággal!

De tesztek amit akartok, úgyis én fogok nyerni, mert nekem nem az egyén a lényeg, hanem az összesség! Ezt jól kiterveltem, mi? Hát azért vagyok a természet!

Most ki a fontosabb, a természet, vagy én mint egyén, és a saját boldogságom megteremtése?

Üdv: et

Előzmény: Jogakusei (77)